تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

بوتاکس امروزه تنها برای رفع چین و چروک پوست به کار نمی رود ، محققان به این نتیجه دست یافته اند که درمان میگرن با تزریق بوتاکس برای افرادی که در طول شبانه روز با سر درد های فشاری و میگرنی مواجه هستند موثر خواهد بود . در بسیاری از افراد که دچار میگرن و سر درد هستند تزریق بوتاکس باعث قطع و یا طولانی شدن فاصله بین حملات میگرنی و سر درد به مدت سه تا چهار ماه شده . تاثیر این عمل موقتی بوده و دوام آن تا چها ماه است .

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس یک پروتئن خالص است که از نوعی باکتری به نام (کلستریدیوم بوتولینم ) ساخته شده .

خواص و مضرات کله پاچه

خواص و مضرات کله پاچه

کله پاچه یک غذای سنتی در منطقه خاورمیانه است. که روش طبخ آن در همه جا تقریبا یکسان است. در ایران و ترکیه به اسم که پاچه و در کشور های عربی به اسم پاچه ، در گرجستان و آذربایجان با نام خاش معروف است. واحد این غذا دست است. هر دست کله پاچه شامل یک کله و چهار پاچه که بناگوش، زبان، مغز، چشم، گوشت، صورت و پاچه است.

شقاق

شقاق یا فیشر

شقاق یا فیشر همان ایجاد زخم در لبه ی داخلی مقعد است. از علل پیدایش مقعد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • خارج شدن سفت مدفوع خشک
  • فشار آوردن در زمان خروج مدفوع
  • استفاده از برخی داروها
  • استفاده نکردن از فیبرو آب کافی
  • استرس داشتن و ...
تاثیر روزه گرفتن بر سلامت روح و جسم

تاثیر روزه گرفتن بر سلامت روح و جسم

روزه گرفتن فواید بسیاری برای جسم و روح هر انسانی است. در مدت روزه داری دستگاه گوارش برای ساعت ها استراحت میکند که البته تمامی دستگاه هایی که در هضم و جذب غذا عمل میکنند بعد از طول دوره روزه داری بهتر از همیشه و با عملکردی فوق العاده بهتر از قبل به فعالیت خود را ادامه می دهند. در طول روزه داری معده ما استراحت میکند و شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه اسید معده باعث زخم معده نمیشود که در جواب باید گفت اسید معده به وسیله صفرا خنثی میشود. در ادامه این مقاله به تاثیر شگفت انگیز روزه بر سلامتی پی خواهید برد.

جراحی سینوس

جراحی سینوس چگونه است ؟

بدن انسان از ارگان های مختلفی تشکیل شده است که مجموع این ارگان ها با هم در طی حیات فرد بصورت هماهنگ عمل می کنند تا فرد بتواند زندگی سالم و سلامتی داشته باشد . کمترین اختلال در کار هر قسمت از بدن می تواند سبب اختلال در سایر قسمت ها شود به همین دلیل افراد باید همیشه مراقب سلامت تمام بدن باشند . کی از قسمت های مهم بدن سینوس ها می باشند .

عوارض خود ارضایی در دختران

عوارض خود ارضایی در دختران

ممکن است دختران در دوره مجردی برای رفع نیاز جنسی خود ارضایی کنند اما این موضوع باعث میشود که در دوره متاهلی لذت ارگاسم شدن را از دست بدهند. خود ارضایی با تحریک قسمت های خروجی آلت تناسلی در دختران رایج تر است و آسیب چندانی به دستگاه تناسلی وارد نمیکند ولی وقتی خود ارضایی در قسمت های داخلی انجام میشود میتواند باعث تخریب آلت تناسلی و بسیاری از مشکلات شود. گاهی خود ارضایی در دختران با دیدن تصاویر و تخیلات و تحریک آلت تناسلی اتفاق می افتد که آسیبی به دستگاه تناسلی وارد نمیشود و اما چرا این موضوع از نظر بهداشتی و شرعی مشکل دارد؟ با افزایش سن و رسیدن به بلوغ چه در دختران و چه در پسران کم کم نیاز جنسی شعله ور میشود که این نیاز باید از راه صحیح که ازدواج است اتفاق بیافتد و تنها از راه صحیح به نیاز جنسی رسید.

خواص غذایی حلیم

خواص غذایی حلیم

حلیم یک غذای پر کالری محسوب میشود، فیبر موجود در گندم سبوس دار که در حلیم وجود دارد باعث کاهش کلسترول خون، کنترل قند خون، کاهش فشار خون و کاهش لخته شدن خون می شود. که این امر باعث سلامت هرچه بیشتر قلب میشود. حلیم به دلیل داشتن گندم منبع روی ، منیزیم ، آهن و نیاسین است. بهتر است حلیم با گندم سبوس دار آماده شود به این دلیل که برای دستگاه گوارش و همچنین برای پیشگیری از یبوست و سرطان روده بزرگ (کلون) بسیار مفید است.

مثبت اندیشی و سلامتی

مثبت اندیشی و سلامتی

اندیشه مثبت یا مثبت اندیشی در زندگی یک انتخاب است. این انتخاب با شماست که انسان مثبت اندیشی باشید و یا در مشکلات و در شرایط بحرانی کنترل ذهن خود را از دست بدهید و از افکار منفی ذهنتان را پر کنید. قدرت کلمات و قدرت تفکرتان را دست کم نگیرید به این دلیل که این دو چنان بر زندگی شما تاثیر میگذارند که حتی ممکن است اصلا شما به این موضوع تا به حال پی نبرده باشید و بگویید حتما سرنوشت من این بوده است. سرنوشت هرکس به دست خودش رقم می خورد و این شعار نیست. شما انتخاب می کنید که انسان خوبی باشید یا بد شما انتخاب میکنید که روند زندگی شما چگونه باشد. بله شرایط هم بی تاثیر نیست اما با نگرش مثبت و اراده قوی و توکل به خدا میتوانید حتی بدترین شرایط را به بهترین تغییر دهید.