تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها

تفاوت لیپوماتیک با سایر روش هاو

در این مقاله به تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز، تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن، تفاوت لیپوماتیک و اولترازد می پردازیم. امروزه لیپوماتیک موثرترین و کم خطرترین روش برای درمان چربی های اضافه بدن می باشد . در زیر به مقایسه لیپوماتیک با سایر روش ها می پردازیم تا افراد با توجه به شناخت و آگاهی کافی قادر به تصمیم گیری و انتخاب روش درست درمان باشد .

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر (لیپوماتیک یا لیپولیز)

فرق لیپوماتیک با لیپولیز در چیست ؟ ، در لیزرلیپولیز بافت چربی خارج شده از بدن فرد مانند بافت خارج شده در روش لیپوماتیک بصورت مایع توسط متخصص خارج گشته با این تفاوت که چربی خارج شده در روش لیزر لیپولیز قابل استفاده نمی باشد ،اما چربی خارج شده توسط لیپوماتیک برای تزریق در نواحی مختلف بدن از جمله گونه و اطراف صورت مناسب می باشد .

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک به دلیل تخلیه چربی از زیر پوست باعث سفتی پوست نسبت به روش لیپوساکشن می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می شود .حتی با استفاده از لیپوماتیک بیمارانی که کاندید ابدومینوپلاستی هستند می تواند وبا 2-3 جلسه لیپوماتیک از عمل جراحی خود داری نمایند و نتیجه مورد دلخواه خود را دریافت نمایند .

تفاوت لیپوماتیک و اولترازد

فرق لیپوماتیک با اولترازد در چیست ؟ ، به دلیل عوارض ناشی از این روش مانند سوختگی ، نکروز و ... ، تقریبا در تمام دنیا این روش کاملا منسوخ شده می باشد . این روش توسط جراح طی بیهوشی کامل انجام می شود.مهارت جراح در این روش تاثیر مستقیم بر روی نتیجه نهایی داشته و اگر جراح توانایی کامل برای انجام کار را نداشته باشد ممکن است موجب پارگی عروق ، پارگی عضله و بعضا عوارض جبران ناپذیر شود .متاسفانه این روش همچنان در ایران برقرار باشد و در بعضی از مراکز از آن استفاده می شود .

در بالا به توضیح روش های مختلف پرداختیم و در آخر قابل ذکر می باشد که در تمامی روش های ذکر شده به دلیل استفاده از حرارت و ضربه امکان این وجود ندارد که بصورت یکنواخت چربی ها از بدن خارج شده باشد اما در لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج ، چربی ها بصوت یکنواخت از بدن خارج گشته و قابل استفاده مجدد می باشند.

مزایای لاغری با لیپوماتیک

  • در روش لیپوماتیک شخص نسبت به روش های دیگر احساس درد کمتری خواهد داشت
  • بعد از عمل جراحی لیپوماتیک دوره نقاهت کوتاه می باشد
  • زمانی که فرد عمل لیپوماتیک انجام میدهد بسیار کوتاه می باشد و فرد زمان کمی را در اتاق عمل خواهد بود
  • در عمل لیپوماتیک برش و بخیه وجود نخواهد داشت و همچنین بیمار نیاز به بستری شدن در بیمارستان را نخواهد داشت
  • یکی از مزیت های عمل لیپوماتیک این می باشد که همزمان با تخلیه چربی پوست را لیفت می کند و ظاهر پوست بسیار بهتر می شود
  • عوارض عمل لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر می باشد و خطر آمبولی در این روش وجود ندارد
  • بعد از عمل کبودی کمتری نسبت به سایر روش ها بوجود می آید
  • در روش لاغری با لیپوماتیک هیچ گونه عوارض خاص وجود ندارد و این عمل با بی حسی و بدون درد انجام خواهد گرفت. پزشک متخصص تمام شرایط برای انجام عمل لیپوماتیک را قبل از عمل بررسی خواهد کرد و تمامی آزمایشات لازم را انجام می دهد تا اطمینان حاصل نماید که هیچ گونه آسیبی به بیمار وارد نخواهد شد.
  • قبل از عمل پزشک مشاوره هایی مبنی بر چگونگی عمل جراحی و نحوه لاغر شدن و مراقبتهای بعد از عمل به شما ارائه خواهد داد
  • شاید این سوال برای شما پیش بیاید که افراد بسیار چاق برای عمل لیپوماتیک چه کنند؟ افرادی که دچار چاقی زیاد هستند این عمل مناسب آنها نمی باشد اما راه حلی وجود دارد که پزشک ابتدا رژیم های غذایی ویژه ای به بیمار خواهد داد تا اینکه در زمان مناسب به وزن ایده آل برای عمل جراحی لیپوماتیک برسد و این عمل انجام شود همانطور که گفته شد جراح تمامی موارد برای جراحی لیپوماتیک را مورد بررسی قرار خواهد داد و بعد از آن شروع به عمل لیپوماتیک میکند

مطالب مرتبط

لیزر لیپولیز، لیپوساکشن، بادی جت، ابدومینوپلاستی، کویتیشن , مزایای لیپوماتیک  , تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها , مزایای لیزر لیپولیز , خطرات لیپوساکشن , سوالات لیپوساکشن ,  مزایای لاغری به روش بادی جت , مزایای لاغری با ابدومینوپلاستی , فواید کویتیشن

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید