لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟ آیا لیپوماتیک عوارضی هم دارد؟ لیپوماتیک دستگاه ساکشن پیشرفته ای است که برای خارج کردن چربی زیر پوستی به کار میرود . ورود لیپوماتیک به علم پزشکی روشهایی نظیر لیپوساکشن و لیپولیزر که در گذشته کارایی فراوان داشته اند کمتر مورد استفاده می گیرند . لاغری با لیپوماتیک توسط سازمان غذایی امریکا تائید گشته و سیستمی دقیق و قابل اطمینان را بنیان گزاری کرده است که می تواند با روش بی خطر و موثر به وسیله دستگاه لیپوماتیک چربی های زیادی را بدون آسیب رساندن به بافت آن از بدن فرد خارج نماید. لیپوماتیک با استفاده از امواج اینتراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محور ثابت سلول های چربی را در محل اتصالات از هم جدا کرده و بدون آسیب رسانی به بافت چربی توسط عمل ساکشن چربی را از زیر پوست خارج می نماید و برای از بین بردن چربی استفاده می شود. . مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر سیستم ها و روش ها به حدی میباشد که در حین جراحی و بعد از آن پزشک و بیمار هر دو متوجه آن خواهند شد. نام دیگر لیپوماتیک به دلیل استفاده از امواج اینتراسونیک وارتعاش لیپولیز اینفراسونیک نیز میباشد.امواج به کار رفته در لیپوماتیک و لاغری درمان افتادگی پوست نیز بسیار موثر واقع شده است . بعلت سالم بودن بافت چربی خارج شده از سطح پوست میتوان از آن در تزریق چربی به صورت و یا سینه فیلر استفاده نمود . علی رغم نیاز به وجود جراح لیپوماتیک برای انجام این عمل در شرایط استریل اتاق عمل نیاز به بیهوشی در آن نیست و که این خود دال بر توانمندی روش لیپوماتیک برای لاغری بر سایر روش ها است زیرا در این روش بیمار دچار عوارض مرتبط با بیهوشی نیز نمی شود.

عوارض لیپوماتیک

لیپوماتیک مانند سایر عمل های دیگر دارای عوارض احتمالی می باشد که در مقالات بعدی به عوارض لیپوماتیک میپردازیم

مزایای لیپوماتیک

در این مقاله مزایای لیپوماتیک را برای آشنایی هر چه بیشتر افراد با روش لیپوماتیک و لاغری مطرح می کنیم تا بیمارن با شناخت کامل از لیپوماتیک برای کاربرد های مورد نیاز خود استفاده نمایند .

 • در عمل لیپوماتیک جراحان لیپوماتیک به دلیل جلوگیری از عوارض بیهوشی از بی حسی موضعی به جای بیهوشی استفاده می کنند .
 • به این دلیل عوارض کمتری دارد که در جراحی لیپوماتیک ماده بی حس کننده توسط خود دستگاه ، ضربه ای و بصورت موضعی وارد بدن می شود و به همین دلیل نسبت به تزریق یکجا و دستی دز کمتری از ماده بی حسی وارد بدن بیمار گشته
 • احتمال پارگی احشاء داخلی کمتر می باشد به دلیل توانایی این دستگاه در شناسایی قسمت های در بر دارنده چربی زیرا این دستگاه با رسیدن به قسمت های بدون چربی بصورت هوشمند عمل کرده و از کار باز می ایستد.
 • در این روش صدمات کمتری نسبت به روش های دیگر به پوست وارد می شود و پوست از آسیب سوختن در امان است
 • دوره نقاعت در عمل جراحی لیپوماتیک نسبت به سایر روشها کوتاهتر (در حدود 7-8 روز ) میباشد .
 • لیپوماتیک در مقایسه با لیپولیزر کبودی کمتر دارد زیرا در روش لیپولیزر artificial burning استفاده می کند که باعث سوختگی میشود ولی لیپوماتیک بعلت استفاده از امواج مانع از این عوارض می شود.
 • در لاغری با لیپوماتیک هدف تنها کاهش وزن نمی باشد بلکه تغییر سایز، حجم و فرم بدن نیز از دلایل بیشتر افراد برای انتخاب این روش می باشد.

استفاده از روش لیپوماتیک برای لاغری بی خطر ترین روش درمان برای از بین بردن چربی های بدن می باشد .

تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها

امروزه عمل لیپوماتیک موثرترین و کم خطرترین روش برای درمان چربی های اضافه بدن می باشد . در زیر به مقایسه لیپوماتیک با سایر روش ها می پردازیم تا افراد با توجه به شناخت و آگاهی کافی قادر به تصمیم گیری و انتخاب روش درست درمان باشد .

لیپوماتیک یا لیپولیز

در روش جراحی لیپوماتیک بصورت مایع توسط متخصص خارج گشته با این تفاوت که چربی خارج شده در روش لیزر لیپولیز قابل استفاده نمی باشد ،اما چربی خارج شده توسط لیپوماتیک برای تزریق در نواحی مختلف بدن از جمله گونه و اطراف صورت مناسب می باشد .

لیپوماتیک و لیپوساکشن

عمل جراحی لیپوماتیک به دلیل تخلیه چربی از زیر پوست باعث سفتی پوست نسبت به روش لیپوساکشن می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می شود

لیپوماتیک و اولترازد

به دلیل عوارض ناشی از این روش مانند سوختگی و ... ، تقریبا در تمام دنیا این روش کاملا منسوخ شده می باشد . این روش توسط جراح طی بیهوشی کامل انجام می شود.مهارت جراح در این روش تاثیر مستقیم بر روی نتیجه نهایی داشته و اگر جراح توانایی کامل برای انجام کار را نداشته باشد ممکن است موجب پارگی عروق ، پارگی عضله و بعضا عوارض جبران ناپذیر شود در تمامی روش های ذکر شده به دلیل استفاده از حرارت و ضربه امکان این وجود ندارد که بصورت یکنواخت چربی ها از بدن خارج شده باشد اما در لیپوماتیک بدلیل استفاده از امواج ، چربی ها بصوت یکنواخت از بدن خارج گشته و قابل استفاده مجدد می باشند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک راهی سریع برای از بین بردن چربی ها است . با کمک روش لیپوماتیک می توان از چربی های تجمع یافته ی نواحی پهلو ، شکم ، ران و کفل ها خلاص شد .شیوه ی لیپوماتیک بسیار بی خطر است و طی تنها یک جلسه می تواند نتایج مطلوبی برای فرد بر جای بگذارد. به وسیله ی لیپوماتیک می توان سلول های چربی را بدون هیچگونه صدمه ای از زیر پوست خارج نمود و به علاوه می توان چربی های خارج شده را در نقاط دیگر بدن به کار گرفت .

دستگاه لیپوماتیک :

این دستگاه دارای کمپرسوری می باشد که منتقل کننده ی هوای فشرده به داخل کانولا است .سپس کانولا از طریق سوراخ های ایجاد شده خیلی کوچک به قطر 3 میلیمتر به زیر پوست وارد می شود و امواج اینفراسونیک ایجاد می کند . کانولا با ارتعاش خود لرزش های سریعی در زیر پوست ایجاد می کند که اتصال سلول های چربی را می شکند و آن ها را تخلیه می کند . قبل از انجام عمل لیپوماتیک در نواحی مورد نظر دارو های بی حسی تزریق می شود که باعث کمتر شدن احساس درد در حین عمل می شود .

کاندیدای مناسب برای انجام لیپوماتیک :

فرادی که دچار چاقی موضعی می باشند و کسانی که دارای چربی انباشته شده در ناحیه ای از بدن خود هستند و چاقی در کل بدن آنان پراکنده نیست .

اقدامات پس از لیپوماتیک :

 • دوره ی نقاهت در حدود 3 تا 7 روز می باشد .
 • اگر در لیپوماتیک از بی حسی موضعی استفاده شده باشد معمولا فرد نیازی به رژیم غذایی خاص پیدا نخواهد کرد و می تواند از رژیم غذایی معمول گذشته استفاده کند .
 • به منظور جلوگیری از اتلاف آب بدن بیمار باید آب و آبمیوه ی کافی بنوشد و ضمنا از مصرف نوشیدنی های الکلی تا 2 روز خودداری نماید .
 • در عصر همان روز عمل بیمار باید کمی پیاده روی کند
 • در صورتی که پوست فرد افتاده و شل شده باشد بیمار بایستی از نشستن خودداری کند تا در شکم چین خوردگی ایجاد نشود .
 • برای سفت شدن پوست پس از لیپوماتیک بستن گن های مخصوص ضروری است .

مطالب مرتبط

لیزر لیپولیز، لیپوساکشن، بادی جت، ابدومینوپلاستی، کویتیشن , مزایای لیپوماتیک  , تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها , مزایای لیزر لیپولیز , خطرات لیپوساکشن , سوالات لیپوساکشن ,  مزایای لاغری به روش بادی جت , مزایای لاغری با ابدومینوپلاستی , فواید کویتیشن

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

دیدگاه‌ها   

+1 # مهین 1394-11-19 17:55
یعنی لاغری با لیپوماتیک برگشت پذیر نیست !!!
خیلی مطلب جامع و کاملی این لیپوماتیک
مرسی ;-)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید