عوارض ابدومینوپلاستی

عوارض ابدومینوپلاستی

معایب ابدومینوپلاستی در چیست ؟ ابدومینوپلاستی به دلیل قرار گرفتن در زیر مجموعه عمل های جراحی علاوه بر عوارض ناشی از عمل ابدومینوپلاستی شامل عوارض معمول سایر عمل های جراحی نیز می شود که برخی از آنها را در ریز برای شما ذکر می کنیم :

ابدومینوپلاستی و عوارض آن

 • جراحی ابدومینوپلاستی با استفاده از بیهوشی استفاده می شود که ممکن است بیمار به داروی بیهوشی حساسیت نشان دهد و عوارض جبران ناپذیر برای فرد در بر داشته باشد حتی در بعضی از موارد ممکن است فرد دیگر به هوش نیاید و این جزو خطرات ابدومینوپلاستی به حساب می آید
 • در عمل جراحی ابدومینوپلاستی اسکار ناشی از عمل ابدومینوپلاستی بر روی پوست باقی می ماند و حتی در بعضی از موارد ممکن است پوست بدن فرد سیاه شود .
 • دیگر عوارض عمل ابدومینوپلاستی این است که در صورت نداشتن مراقبت های لازم بعد از عمل ممکن است ناحیه جراحی عفونت کند .
 • از جمله عوارض ابدومینوپلاستی این است که به مدت 10 روز داخل زخم درن قرار دارد که ترشحات از ان خارج شود . ممکن است در صورت کشیدگی و عدم مناسب رسیدگی درن ها خارج شده دردسر ساز شود .
 • در ابدومینوپلاستی پوست تا ناحیه ناف بریده می شود و افرادی که در بالای ناف خود نیز ترک بر روی پوست دارند متاسفانه نمی توانند آنها را از بین ببرند.در غیر این صورت پوستی برای پوشاندن بافت شکم وجود نخواهد داشت .
 • جراحی ابدومینوپلاستی برای لاغری کامل بکار برده نمی شود و فقط در بعضی از نواحی می توان از آن استفاده کرد .
 • تبهر و مهارت پزشک در عمل جراحی ابدومینوپلاستی حرف اول را میزند و در صورت نداشتن تجربه و علم کافی ممکن است صدمات جدی به فرد وارد شود .
 • خونریزی بعد از عمل ابدومینوپلاستی تا مدت 10 روز ممکن است ادامه داشته باشد .
 • در ابدومینوپلاستی شکم مثل روز اول صاف نمی شود و معمولا ناهمواری هایی در پوست ممکن است وجود داشته باشد .
 • دردهای ناشی از عمل جراحی ابدمینوپلاستی را در پی خواهد داشت .
 • بیمار به مدت 10 – 15 روز باید خمیده راه برود و نباید فعالیت سنگین داشته باشد .
 • مدت زمان عمل بین 3 – 5 ساعت می باشد که ممکن است برای پزشک خسته کننده باشد .
عوارض ابدومینوپلاستی

اقدامات قبل از آبدومینوپلاستی

عمل آبدومینوپلاستی در واقع به عمل جراحی اصلاح پوست اضافه بر روی شکم گفته می شود .در عمل آبدومینوپلاستی چربی و پوست اضافه ناحیه شکم برداشته می شود که ناحیه ی شکم هموارتر و سفت تر خواهد شد .این عمل جراحی دارای چهار مرحله می باشد که عبارت اند از مرحله ی بی هوشی ، برش جراحی ، بستن برش جراحی و ملاحظه ی نتایج جراحی . در این مقاله قصد داریم اقدامات قبل از جراحی آبدومینوپلاستی را شرح دهیم . در زمان آمادگی قبل از آبدومینوپلاستی باید به مصرف دخانیات توجه داشته باشید که به طور معمول در جراحی محدود و زیر ناف ترک سیگار از دو هفته قبل از عمل کافی است ولی برای عمل جراحی آبدومینوپلاستی حداقل سه هفته تا یک ماه قبل از عمل باید از مصرف دخانیات اجتناب شود .برخی تصور می کنند که کاهش تعداد مصرف سیگار کافی است اما اصلا کافی نبوده و باید مصرف به صفر برسد .این مسئله از نکات اساسی در برای ترمیم زخم می باشد.از نکات موثر دیگر در ترمیم زخم ، ژنتیک است که قابل پیشگیری نمی باشد. بهتر است که افراد رژیم های غذایی شدید را دو هفته قبل و دو هفته بعد از آبدومینوپلاستی به هیچ وجه انجام ندهند .در باره ی قطع مصرف دارو هایی چون کومادین ، آسپرین و پلاویکس با پزشک خود مشورت کنند و همچنین توصیه می شود مصرف دارو های غیر ضروری چون ویتامین ها ، تقویت کننده ها و مکمل های غذایی از چندین روز قبل از آبدومینوپلاستی تا چند روز بعد از عمل قطع شود . آزمایشات پزشکی لازم و بررسی پزشکی نیز جزو اقدامات قبل از آبدومینوپلاستی می باشند .

مطالب مرتبط در سایت دکتر برتر

لیزر لیپولیز، لیپوساکشن، بادی جت، ابدومینوپلاستی، کویتیشن , مزایای لیپوماتیک  , تفاوت لیپوماتیک با سایر روش ها , مزایای لیزر لیپولیز , خطرات لیپوساکشن , سوالات لیپوساکشن ,  مزایای لاغری به روش بادی جت , مزایای لاغری با ابدومینوپلاستی , فواید کویتیشن

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید