لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست

لیفت سینه یا ماستوپکسی

بیشتر خانم هایی که برای درمان شکل سینه به پزشک مراجعه میکنند از افتادگی سینه های خود بیش از هر چیزی نا راضی می باشند . افتادگی سینه و شل شدن سینه ها می تواند ناشی از تغییرات هورمونی ، موروثی، کاهش وزن ، بالا رفتن سن و حتی شیر دهی و مصرف دخانیات باشد . لیفت سینه یا بالا کشیدن سینه در اصل یک جراحی برای از درمان افتادگی سینه و درمان شلی سینه است که به ان لیفت lifting یا ماستوپکسی mastopexcy می گویند .این جراحی برای تمام افراد توصیه نمی شود و فقط خانم هایی که سن انها بالای 18 سال است و سینه های شل و افتاده دارند و در اینده نزدیک تصمیم به بارداری و کاهش وزن نداشته باشد مفید است و هر چه سایز سینه کوچکتر باشد نتایج بهتر در بر دارد .جراحی لیفت سینه و یا جراحی افتادگی سینه با توجه به نوع برش هایی که پزشک برای بالاکشیدن سینه بر روی پوست ایجاد می کنند متفاوت است. روش استاندارد ان که برای افتادگی های بسیار زیاد استفاده می شود روشی است مرسوم به برش لنگری یا سوراخ کلیدی که برشی بزرگ در زیر سینه ایجاد می شود و به سمت بالا و دور سینه رفته و تمام انرا فرا می گیرد . در این روش ممکن است به دلیل برش بزرگ بعد از جراحی اسکار ناشی از ان باقی بماند اما برای سینه های بسیار افتاده بهترین راه است .روش دیگر که برای افتادگی های ناچیز به کار می رود برشی در اطراف ارئول ایجاد می کند و یک قسمت را حدف می کند و اطراف را به هم وصل می کند . برش کمتری در این روش وجود دارد به همین دلیل اسکار ناشی از ان کمتر است .به این روش حلقه ای BenellL یا پره آرئولار می گویند . روشی دیگر روشی است که بیشتر برای سینه هایی که بر اثر کاهش وزن بافت خود را از دست داده اند کارایی دارد و در این روش از ایمپلنت که نوعی پروتزسینه است استفاده می کنند به جای بافت از دست رفته و به همن دلیل سینه به حالت اولیه خود باز می گردد و شلی و افتادگی ان از بین می رود .در تمام روش ها بعد از بیهوشی و برش مورد نیاز و تنظیم ارگان های سینه در جای مناسب پوست اضافه برش داده می شود و باقی بر روی سینه متصل می شود .

مزایای لیفت سینه

  • افزایش اعتماد بنفس در افراد
  • بازگشت جوانی و زیبایی برای فرد
  • انتخاب آزادانه در پوشیدن لباس به دلیل سایز متعادل سینه ها و خوش فرمی انها

عوارض لیفت پستان

  • اسکار ناشی از برش های جراحی
  • عفونت به دلیل عذم رسیدگی
  • از بین رفتن حس سینه به دلیل برش های پوست
  • هماتوم و تجمع خون در زیر برش که اگر به موقع برطرف نشود می تواند مجب مرگ فرد نیز شود
  • حسایت به بیهوشی و داروی تزریقی
  • زخم هایی که در قسمت جوشگاه به دلیل عفونت و یا هماتوم به وجود می آید
  • عدم تقارن و قرینه بودن بافت پستان ها بعد جراحی

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد باید این نکته را از یاد نبرد که این جراحی در صورتی ماندگار می باشد که حاملگی ، شیردهی ، تغییر وزن و استعمال دخانیات نداشته باشد در غیر این صورت مجددا سینه ها دچار افتادگی می شوند ..

مطالب مرتبط در سایت دکتر برتر

کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی, لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست , فرورفتگی نوک سینه , بزرگ شدن سینه در مردان یا ژنیکوماستی , پروتز سینه , سوالات پروتز سینه , عوارض پروتز سینه , پروتز سینه و شیردهی , ماموپلاستی و شیردهی, ماموپلاستی کاهنده, عوارض ماموپلاستی , لیفت سینه بدون جراحی, لیفت سینه با نخ , بعد از عمل ژنیکوماستی چه باید کرد , بزرگ کردن سینه با مالش , بزرگ کردن سینه با رازیانه , جراحی فرورفتگی نوک سینه , بالا کشیدن سینه با ورزش , کوچک کردن سینه با طب سوزنیماموپلاستی ریداکشن

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید