روش های جراحی چشم

روش های جراحی چشم

امروزه پزشکان راه ها و تکنولوژیهای جدیدی را پیش روی افرادی که دچار ضعف بینایی هستند قرار داده اند که در اینصورت دیگر نیازی به استفاده عینک نمی باشد.گاهی ممکن است افراد برای زیبایی چشم نیز دست به عمل جراحی بزنند. این عمل های جراحی هر یک دارای مزایا و عوارض خواص خود می باشند.

پیوند قرنیه چشم

پیوند قرنیه چشم

چشم یکی از اعضای بسیار حساس در بدن ما انسان ها است که یکی از مهترین نقش ها که همان توانایی دین اجسام نیز می باشد را برعهده دارد . چشم انسان تشکیل شده از قسمت های متعددی می باشد که مجموع انها در کنار هم فعالیت انجام می دهند تا اطلاعات از محیط اطراف جمع اوری شود و به مغز ارسال شود و فرد بتواند محیط را درک کند و ببیند . اگر هر کدام از قسمت های چشم دچار آسیب و صدمه شود ممکن است در بینایی چشم تاثیر بگذارد و بینایی را کاهش دهد و یا در صورت آسیب مهم ممکن است حتی دید افراد از بین برود . یکی از قسمت های بسیار حساس و تاثیر گذار در دیدن اجسام قرنیه چشم می باشد که لایه ای است در قسمت جلوی کره چشم و با گذر نور از ان و شکست و زاویه دادن به نور سبب می شود تا فرد بتواند اجسام را ببیند . گاهی این عضو بسیار مهم و حساس به هر علتی دچار آسیب می شود و توانایی خود را از دست می دهد . اگر اسیب وارد شده مختصر باشد معمولا فرد می تواند با استفاده از عینک و یا لنز های طبی کاهش بینایی و دید را جبران کند اما در گاهی از مواقع قرنیه بطور جدید ترین صدمه دیده و نمی توان تنها با عینک و یا لنز ان را ترمیم کرد . در این زمان برای بازگشت بینایی به فرد جراحی پیوند قرنیه می باشد

درمان پف زیر چشم

درمان پف زیر چشم

یکی از مهمترین و در عین حال حساس ترین اعضای بدن چشم است که مراقبت و نگهداری از آن در مقابل تهدیدهای محیط اطراف بسیار مهم و دشوار است. چشم در داخل حفره ای استخوانی قرار گرفته است که دورتا دور آن به وسیله چربی پوشانده شده است. وقتی که پا به سن می گذاریم چربی دور چشمان کم کم به بیرون آمده و موجب پف زیر چشم می شود که به مراتب موجب می شود پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و این کیسه و پف به وجود آمده در زیر چشم بزرگتر خواهد شد و سرعت رشد این فرآیند به خصوصیت ژنتیکی نیز بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که عوامل متعدد دیگری نیز در به وجود آمدن پف زیر چشم ها موثرند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قوز قرنیه چشم

قوز قرنیه چشم

قوز قرنیه چشم چیست ؟

چشم یکی از اعضای بسیار مهم برای انسان ها می باشد که دو نقش اساسی دارد اولین نقش آن دیدن اجسام و انتقال اطلاعات به مغز برای درک مسائل پیرامون و دومین مسئولیت آن تاثیر داشتن در چهره و زیبایی افراد است بصورتی که کوچکترین نقصی در ان سبب می شود تا از زیبایی چهره فرد کاسته شود و اعتماد به نفسش از بین برود . چشم در واقع بافتی است کره ای شکل که در داخل حفره موجود در جمجمه قرار دارد و از بخش های مختلفی تشکیل شده است که تمام این بخش ها بصورت هماهنگ فعالیت می کنند در طی شبانه روز تا فرد بتواند اجسام و محیط اطراف خود را ببیند .