کاشت مژه

کاشت مژه

اغلب بانوان به داشتن مژه های بلند و ضخیم علاقه زیادی دارند به دلیل اینکه احساس می کنند بدون داشتن مژه های بلند و ضخیم زیبا به نظر نمی رسند و احساس خجالت می کنند. بعضی از خانم ها مژه های خودشان را بر اثر بیماری و یا هنگام برداشتن مژه های مصنوعی از دست می دهند و برخی هم به طور مادر زاد کم مژه می باشند.امروزه کاشت مژه رایج شده است و می توان از طریق کاشت مژه مصنوعی ( کاشت مژه موقت )چند بار مصرف اکستنشن مژه سرم های بلند کننده وسایر محصولات مژه های خود را زیبا کرد البته این ها راه حل های موقتی می باشند. کاشت مژه طبیعی به دو صورت کاشت مژه دائم توسط دکتر و کاشت مژه موقت توسط دکتر زیبائی با روش های جراحی و غیر جراحی صورت می پذیرد. استفاده از مژه مصنوعی اگر چه ساده تر از کاشت طبیعی مژه می باشد اما به خاطر نگهداری دائم و همین طور حساسیتی که برخی اشخاص به چسب مژه دارند وهم چنین به دلیل استفاده مکرر از روش کاشت مژه مصنوعی که باعث آسیب رساندن به مژه ها می شود کاشت مژه مصنوعی روش مناسبی نیست و توصیه هم نمی شود اما روش کاشت مژه طبیعی جایگزین بهتری برای کاشت مژه مصنوعی می باشد و به دو منظور زیبائی و ترمیم مژه های از دست رفته انجام می شود.

اکستنشن مژه

در این روش مژه های مصنوعی را دانه دانه به مژه های خود فرد میچسبانند. کسانی می توانند مژه های خود را اکستنشن مژه کنند که طول مژه هایشان حداقل 3 میلی متر باشد. موهای اکستنشن از مواد ترکیبی مصنوعی و پلیسترو یا از موهای حیوانات و بعضی از مژه ها که براق هستند از پلاستیک ساخته می شوند. ماندگاری اکستنشن مژه بین 2 تا 4 هفته می باشد واگر خیلی خوب از آن مواظبت شود تا 6 هفته هم می ماند.

مراقبتهای بعد از عمل کاشت مژه طبیعی

بعد از عمل کاشت مژه طبیعی نباید از ریمل استفاده کرد البته نیازی هم ندارد هم چنین استفاده نکردن از فرمژه . وقتی به حمام می رویم مراقب باشیم آب مستقیم به چشم ما نخورد وبهتر است وارد سونای بخار نشویم. اما قبل از اکستنشن مژه از یک روز قبل از انجام حرکت های ورزشی که باعث عرق کردن شما می شود و از دو روز قبل ، انجام ورزش هائی مثل شنا یا رفتن به سونا خودداری کنیدو صورتتان را چند ساعت قبل از اکستنشن مژه نشوئید تا مژه هایتان خشک باشند.

عوارض کاشت مژه مصنوعی

  • تیره شدن لبه پلک ها
  • حساسیت پوست لبه پلک ها
  • ریزش مژه های طبیعی
  • عفونت های مختلف که گاهی منجر به تخلیه چشم فرد می شود.

اگر اکستنشن مژه توسط فرد ماهر صورت نگیرد ممکن است که چسب وارد چشم شود و باعث عفونت گردد ویا اگر مژه مصنوعی وارد چشم شود باعث تحریک شدید آن می شود. در مورد چسب مژه هم اکنون چسب های خوب برای کاشت مژه طبیعی بسیار کم یاب می باشد بهترین چسب برای کاشت مژه استفاده از چسب های جراحی است که در داروخانه ها وجود دارد مثل چسب سفید و مشکی اگر از چسب های مرغوب استفاده نشود ممکن است هنگام استفاده از آنها پلک های چشم به هم بچسبد و باعث بسته شدن چشم شود.بهتر است قبل از استفاده از چسب آن را در روز قبل در پشت گوش تست کرد و تا 24 ساعت صبر کرد اگر واکنشی ایجاد نشد از آن استفاده کرد.

مطالب مرتبط

FIT, FUT , BHT , کاشت مو در بانوان , درمان ریزش مو با پی آر پی , کاشت ریش و سبیل
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید