کاشت مو در بانوان

 کاشت مو در بانوان

ریزش مو در بانوان اغلب به صورت ارثی بوده است و شامل 20 الی 30 درصد است و این یک مشکل ژنتیکی می باشد که از پدر یا مادر به ارث می برند . در ریزش مو ارثی متاسفانه پیشرونده و ادامه ادار خواهد بود و حتی طاسی در بعضی از موارد دیده می شود که این مشکل از .طریق کاشت مو طبیعی در بانوان حل گردیده است پیوند مو فقط مختص آقایان نیست و پیوند مو در بانوان هم نیز وجود دارد و با روش های جدیدی که امروزه وجود دارد میتوان رضایتمندی بانوان از کاشت مو طبیعی را داشت اما اکثر بانوان از این موضوع .اطلاعات کافی ندارند که برای بررسی آن توضیحات کامل تری خواهیم داد

ریزش مو در بانوان به سه نوع تقسیم میشود:

  • بصورت موضعی :

   این ریزش مو به دودسته تقسیم میشود

   • دارای جوشگاه
   • بدون جوشگاه

تنوع در دسته دارای جوشگاه زیاد بوده مانند:

 • بیماری های پوستی
 • عفونت هایی که بصورت قارچی و میکروبی در ناحیه پوست سر می باشد
 • سوختگی ها و جراحی ها

وقتی در این حالت ریزش مو دارید باید ابتدا اثر بیماری که باعث ریزش مو شده برطرف گردد سپس تصمیم به کاشت مو بگیرید . در دسته بدون جوشگاه یک نوع بیماری که باعث ریزش مو شده آلوپس یاره آتا می باشد که در این حالت کاشت مو هیچ تاثیری در این باره نخواهد داشت و دیگر بیماری هایی که در این دسته قرار دارد آلوپسی نام دارد که بدلیل کشش مو بوجود می آید آن هم به دلیل محکم بستن موها به وسیله کش و یا تل و یا بافتن موها . اين بيماری به دلیل محکم بستن موها با کشوتل مو و یا بافتن محکم موها بوجود می آید. این دلیل یکی از اصلی ترین علت های ریزش مو در بانوان می باشد یک نوع بیماری دیگر از این گروه ، بیماری تریکو تیلومانیا میباشد که شخص موی خود را میکند این کار به دلیل مشکلات عصبی و روانی که در فرد وجود دارد بوجود می آید. برای کاشت مو در این بیماری ها باید ابتدا این مشکل و بیماری برطرف گردد تا کاشت مو بخوبی جواب دهد.

ریزش مو طرح دار:

به اینوع ریزش مو که بصورت طرح دار می باشد آلوپسیآندروژنتیک میگویند شروع این بیماری از زمانی می باشد که یائسگی بوجود می آید ودر این مدت در بانوان افزایش پیدا خواهد کرد این طرح ریزش مو در بانوان به طرح ریزش مو در آقایان بسیار شباهت دارد بدین صورت که شروع ریزش مو از جلو و طرفین و یا قله سر بوده ، علت ریزش مو بدین صورت در بانوان بصورت ژنتیکی بوده .

ریزش مو در خانم ها بصورت گسترده و پخش

این حالت یکی ازشایع ترین حالت ها دربانوان می باشد که بصورت یکدست پوست سر دچار ریزش میشود و در این مورد علاوه بر اینکه از تعداد مو ها کاسته میشود ازقطر موها هم نیزکم شده این ریزش بصورت گسترده و پخش می باشد و موهای پشت سر را هم نیزدرگیر خود کرده پس به همین علت این حالت برای کاشت مو در بانوان مناسب نمیباشد .لازم به ذکر میباشد که در بانوان با افزایش سن فرق سر گسترده تر می شود و تمامی موها نازک شده اند اما این مسئله با بیماری ریزش مو بصورت گسترده و پخش متفاوت است این مسئله یک مسئله طبیعی میباشد و با شروع یائسگی تشدید شدن این موضوع بیشتر خواهد شد. برای درمان ریزش موی سر و راه های درمان ریزش مو بهتر است که با پزشک متخصص مشورت کنید.

برای کاشت مو که اکثرا در آقایان استفاده می شود میتوانید از روش های معروف که در مقالات دیگر ذکر شده استفاده نمایید :

 • کاشت مو به روش FIT
 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش BHT
 • کاشت مو به روش SUT

مطالب مرتبط

روش های کاشت مو, کاشت مو طبیعی , درمان ریزش مو ارثی , درمان ریزش مو با پی آر پی
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید