کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

وجود ریش وسبیل یکی از نشانه های مردانگی دراقایان است که باعث شکل گیری اعتماد به نفس در انها می شود .آندروژن ها و یا هورمون های جنسی مردانه در بدن اقایان وظیفه کنترل رشد موی صورت را به عهده دارند .هورمونی به نام تستوسترون که از بیضه اقایان ترشح می شود از مهمترین هورمون های مردانه می باشد که ترشحات آن بر روی رویش موهای بدن آقایان تاثیر مستقیم دارد .به دلیل ترشح کم و اندک این هورمون در کودکی موها از ضخامت کمتری برخوردارند و به مرور و با افزایش ترشحات ضخامت انها بیش تر می شود و تیره تر می شوند . برخی از اقایان ممکن است که دچار ریزش ریش و سبیل شوند و این امر سبب شود تا دچار استرس شوند . ریزش ریش و سبیل ممکن است دلایل مختلف داشته باشد از جمله آسیب از طریق تصادف ، سوختگی ، مواد شیمیایی ، موارد مادر زادی ، بیماری های سیستمیک و هورمونی ، تریکوتیلومانیا( کندن موهای ریش و سبیل به دلیل مشکلات روانی )و ریزش ناشی از بیماری های دیگر وعوارض انها نظیر سرطان ها و پرتودرمانی ها .معمولا افرادی که دچار مشکلات روانی می باشند و یا مشکلات هورمونی می باشند قبل از عمل کاشت مو و امتحان این روش حتما باید تحت درمان قرار بگیرند و از دارو استفاده کنند زیرا در صورت عدم مداوای مشکلاتشان مجددآً پس از کاشت مو دچار ریزش می شوند .معمولا روش کاشت ریش و سبیل به دو روش کاشت ریش به روش FUT و کاشت ریش به روش FIT طی بی حسی موضعی بین 3 – 5 ساعت می باشد . در هر دو روش از موهای پشت سر برای کاشت ریش صورت در محدوده مورد نظر استفاده می شود .در کاشت ریش به روش FUT لایه ای از پوست به صورت نوار باریک جدا شده و پس از جدا شدن فولیکول های مو از آن بصورت تک به تک در قسمت صورت کاشته می شود .در کاشت ریش به روش FIT از همان ابتدا ریشه های مو بصورت تک به تک جدا شده و در محل مورد نظر کاشته می شود .مانند سایر جراحی ها ( عمل کاشت مو ) نیز این روش محدودیت ها و معایبی دارد که در زیر آنها را مطرح می نماییم .

معایب کاشت ریش و سبیل

  • موهای ناحیه ریش و سبیل با موهای هیچ ناحیه ای از بدن شباهت ندارد به همین دلیل تفاوت رنگ و ضخامت موهای کاشته شده در این ناحیه کاملا مشهود و واضح است .
  • زاویه رویش و خواب و جهت رویش موها در صورت با سایر قسمت ها فرق دارد به همین دلیل توصیه می شود تا جایی که ممکن است بعد از کاشت ریش طبیعی انها را کوتاه نگه دارند .
  • بافت طبیعی موها معمولا بسیار متراکم و نزدیک به هم می باشد اما موهایی که کاشته می شود هرچند که تمام ابزار و وسایل بسیار باریک و ریز می باشند اما باز هم نمی تواند فاصله طبیعی را رعایت کنند اما به مرور به دو یا سه جلسه تکرار این فاصله ها کم و کمتر میشود.
  • به دلیل چرب بودن پوست صورت معمولا بعد از کاشت ریش طبیعی این نواحی دچار جوش های چرکی می شود که برای جلوگیری از این وضعیت می شود از انتی بیوتیک استفاده کرد .
  • معمولا بعد از دو هفته تا سه هفته بعد از کاشت ریش و سبیل این موها دچار ریزش می شوند و مجدداً بعد از سه ماه رشد طبیعی را پیدا میکنند .

با توجه به مطالب و نکته های ذکر شده در بالا شایان توجه می باشد که این عمل کاشت ریش و سبیل حتما باید توسط متخصصی که تجربه و مهارت کافی دارد انجام شود زیرا ناحیه صورت از نظر زیبایی بسیار حائر اهمیت می باشد و در دید مستقیم افراد قرار دارد .

مطالب مرتبط

کاشت مو به روشFIT , کاشت مو در بانوان , (PRP)درمان ریزش مو با پی آر پی
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید