تکنیک رنگ کردن موهای سفید

تکنیک رنگ کردن موهای سفید

در هر گروه سنی رنگ کردن موی سفید باید کمی دقیق تر و با احتیاط تر از رنگ کردن موهای دیگر است . اکثر بانوان به دلیل هزینه های آرایشگاه یا مسافت موهایشان را خودشان در خانه رنگ میکنند اگر شما هم این کار را انجام میدهید، باید برای رنگ کردن موها نکاتی را رعایت کنید. که این کار سبب میشود رنگ روی موها دوام زیادتری داشته باشد و موهای سفید بهتر رنگ بگیرد.

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

یکی از مشکلاتی که تقریبا نیمی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند ریزش مو می باشد که غالبا این اتفاق در آقایان بیشتر از خانم ها میباشد . مو در زیبایی انسان ها بسیار تاثیر گذار است و ریزش مو می تواند اعتماد به نفس افراد را کاهش دهد بخصوص در آقایان که کاملا در معرض دید می باشد و حتی این عارضه تا حد بروز طاسی در بخشی از سر یا تمام سر پیش می رود . در گذشته به دلیل نداشتن اگاهی افراد معمولا راهی برای درمان این مشکل وجود نداشت اما این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی راه هایی کشف شده است تا از طریق آنها بتوان موی سر افراد را به حالت نرمال دراورد . بهترین روش برای درمان ریزش مو و طاسی مخصوصا در اقایان کاشت موی طبیعی می باشد . یعنی از نواحی مختلف بدن که دران مو وجود دارد مو برداشته می شود و در نواحی خالی کاشته می شود . کاشت مو به روش های مختلف انجام می شود .در زیر روش های کاشت مو را توضیح می دهیم .

رمز داشتن موهای پرپشت و براق

رمز داشتن موهای پرپشت و براق

موهای سالم و زیبا علاوه بر اینکه برای دیگران خوشایند به نظر می آید بلکه باعث میشود شما نیز اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید . داشتن موهای پرپشت و شفاف آرزوی هر مرد و زنی است . شاید شما هم دارای ریزش مو هستید و این مسئله شما را نگران کرده است و برای درمان هر دارو و لوسیونی را استفاده کرده اید و به هر مطب و کلینیکی سر زده اید اما نتیجه نگرفته اید بهتر است بدانید که موهایتان برای تقویت و پرپشتی نیاز به چیز دیگری دارد . همه ما آرزو داریم موهایی شفاف و لطیف داشته باشیم؛ اما گاهی از ریزش و کم پشت بودن موهایمان زجر می کشیم و در بسیاری از مواقع امکان خرید شامپوها و محصولات متنوع تقویت مو را نداریم و از خرید آنها منصرف می شویم، حال این سوال پیش می آید که گذشتگان ما چه می کردند ؟ استفاده ازانواع روغن ها از سال های دور است که به پرپشتی و براقی و لطافت موها کمک میکند . بهترین و کم هزینه ترین راه برای داشتن موهایی پرپشت و براق استفاده از انواع روغن ها میباشد که در ادامه برای انواع موها روغن های مناسب با همان مو را معرفی میکنیم

درمان موخوره

چه کنیم برای درمان موخوره ؟

حالتی از آن که مو در قسمت نوک دو شاخه و یا چند شاخه می شود را موخوره یا تریکو پتیلوز گویند که عدم استفاده از شامپوي مناسب، كوتاه نكردن طولاني مدت مو و خشكي بيش از حد مو از عوامل به وجود آورنده آن است. موخوره زمانی در مو بوجود می آید که کاملا چربی روی مو از بین رفته باشد . یکی از دلیل از بین رفتن چربی مو بکار بردن مکرر مواد شیمیایی مانند رنگ ، دکلره ، پرمنات و غیره باشد.موضوع مهم اين است كه موخوره چگونه از بين مي‌رود ؟ از نظر بسیاری از پزشکان كوتاه كردن موها تنها راه درمان موخوره‌ است؛ اما استفاده کردن از راه‌هاي طبيعي مي‌تواند این مشکل را نیز حل كند و به موهاي ما جاني تازه ببخشد.

علائم و دلایل ریزش مو و طاسی سر

علائم و دلایل ریزش مو و طاسی سر

در بیماری ریزش مو ،همان طور که از اسم آن پیداست موهای بدن که شامل موهای سر نیز می باشد دچار ریزش می شوند. عوامل ارثی ، داشتن بیماری های خاص و یا مصرف دارو های خاص می توانند از دلایل ریزش مو بشمار بیایند. ریزش مو وابسته به جنسیت و سن و سال افراد نمی باشد و هر شخصی در هر سنی ممکن است دچار این عارضه گردد. فولیکول مو و به همراه پروتئین کراتین در ناحیه بیرونی پوست سر ،تشکیل مو می دهند. فولیکول ها دائما در حال ساختن موی جدید می باشند و وقتی که ساخته شوند موی قدیمی از پوست سر جدا می شود و جایگزینی صورت می گیرد. موی جدا شده از سر دارای رشته ای از یاخته های کراتینی مرده می باشد.ریزش موی شدید در فرد باعث طاسی سر می شود. معمولا بسیاری از افراد به دنبال راه و روش هایی برای درمان این موضوع هستند که می تواند از طریق دارو و یا جراحی و... باشد.اما برای اینکه بهترین روش را انتخاب کنند باید ابتدا علت ریزش موی خود را بدانند و سپس با مشورت پزشک موثرترین روش درمان را انتخاب کنند.