جوانسازی پوست با لیزر

 جوانسازی پوست با لیزر

یکی دیگر از کاربردهای بیشمار لیزر در علم زیبایی استفاده از آن برای جوانسازی پوست و درمان پیری پوست می باشد . در این مقاله به بررسی روش های جوانسازی پوست، جوانسازی پوست با لیزر، عوارض جوانسازی پوست با لیزر، هزینه جوانسازی پوست با لیزر، درمان پیری پوست و بهترین سن جوانسازی پوست با لیزر می پردازیم. امروزه پوست بدن افراد در معرض خطرات زیادی ماندد آلودگی ها ، اشعه های ماورائ بنفش در اثر تابش نور افتاب و غیره می باشد علاوه بر این کهولت سن نیز یکی دیگر از مواردی است که بر روی پوست تاثیرمی گذارد . تمامی این عوامل به مرور دست به دست هم می دهند وپوست را دچار پیری میکنند . پیری پوست به این معناست که کلاژن و آلاستین موجود در لایه میانی پوست که برای استحکام پوست موثر می باشد به مرور کم می شود و توانایی بازسازی خود را ندارند به همین دلیل پوست دچار شلی می شود و در ان چین و چروک پدیدار می شود .روش های جوانسازی پوست برای این وضعیت بسیار زیاد می باشد که متاسفانه در بیشتر انها بصورت جراحی روی پوست تاثیر می کذارند .اما این روزها روش نوینی برای درمان پیری پوست و جوانسازی پوست ابداع شده است به نام جوانسازی پوست با لیزر که در آن خاصیت کلاژن سازی پوست را به آن باز می گردانند . با پیدایش این روش افراد کمتر حاضر به تن دادن به عمل های جراحی پلاستیک می باشند زیرا عواقب خیلی بدی می تواند برای فرد در بر داشته باشد . در این روش ازلیزر فرکانس های متفاوت برای تحریک پذیری کلاژن ها استفاده می شود.روش استفاده از لیزر تقریبا روشی هزینه بر است و بسته به تعداد جلسات ، پالسی از اشعه که استفاده می شود و میزان آسیبی که در پوست موجود است هزینه جوانسازی پوست با لیزر متغییر می باشد . استفاده از لیزر معمولا به دو روش صورت میگیرد . یکی از انها لایه ای از سطح پوست جدا می کند و باعث زخم شدن پوست می شود که به ان روش تهاجمی می گویند . روش تهاجمی بیشتر زمانی لازم می شود که عمق چین و چروک زیاد می باشد یا در افراد جوانی که اکنه های عمیق در پوست خود دارند .روش دوم روشی است که در آن دُز اشعه خیلی نمی باشد و به پوست آسیب نمی رساند و در واقع سبب می شود که کلاژن سازی پوست فعال شود به این روش غیر تهاجمی می گویند. در این روش ها ابتدا سوراخ ریزی در سطح پوست ایجاد می کند تا از طریق ان فیبر لیزر وارد پوست شود و سپس با تحریک کلاژن ها و از بین بردن چربی های اضافی باعث جوانسازی پوست گردد.اگر فرد تمایل دارد از این روش ها برای بازیابی شادابی و طراوت پوست خود استفاده کند حتما باید مراقب باشد تا پزشک مناسبی انتخاب کند که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد زیرا در صورت نداشتن مهارت کافی ممکن است ، استفاده از لیزر باعث شود پوست وضعیت بدتری نسبت به قبل پیدا کند . معمولا اشعه آفتاب برای افرادی که از لیزر در درمان خود استفاده کرده اند بسیار مضر می باشد به همین دلیل توصیه می شود در فصل زمستان و پائیز از این روش ها استفاده شود .افرادی که از این روش استفاده می کنند بعد از درمان باید چند جلسه برای چک شدن پوست نزد پزشک بروند . معمولا مدت زمان نقاهت در لیزرهای تهاجمی حدود 10 – 15 روز و در روش غیرتهاجمی 4 – 5 روط می باشد .

بهترین سن جوانسازی پوست با لیزر

به دلیل اینکه در افراد جوان کلاژن سازی بیشتر می باشد، جوانسازی پوست با لیزر در این افراد بیشتر جواب می دهد، افراد مسن گزینه خوبی برای جوانسازی پوست با لیزر نمی باشند، زیرا پوست این افراد تحریک نمی شود و کلاژن سازی صورت نمی گیرد. در نتیجه میتوان گفت بهترین سن جوانسازی پوست با لیزر برای افراد جوان است.

عوارض جوانسازی پوست با لیزر

گاهی این عوارض گذراست و به صورت درد است و گاهی طولانی است مانند: سوختگی،لک و غیره که با مراجعه به پزشک متخصص و مجرب این عوارض کمتر خواهد بود، در مقالات بعدی به صورت کامل به عوارض جوانسازی پوست با لیزر می پردازیم.

برخی از کاربرد های لیزر

مطالب مرتبط

پاک کردن تاتو با لیزر, از بین بردن موهای زائد با لیزر
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید