کاربرد بوتاکس

کاربرد بوتاکس

بوتاکس فرم تغییر یافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که این باکتری معمولاً موجب مسمومیت های غذایی می گردد ، به دلیل تغییر یافتن ساختمان این نوع سم ، دارویی با اسم بوتاکس تهیه شده که فایده های دارویی بسیار و روز افزونی را داراست و در حقیقت بوتاکس نام تجاری این دارو می باشد . در ادامه ی مطالب به کاربرد بوتاکس اشاره خواهیم داشت .

کاربرد بوتاکس را به 2 گروه درمانی و زیبایی می توان دسته بندی کرد که در مطالب زیر به آن می پردازیم . کاربرد های بوتاکس در زیبایی : از بین بردن چین و چروک های دور چشم ، دور لب و چانه ، گردن ، برطرف کردن خط اخم ، بالا بردن ابرو ، بالا بردن گوشه لب ها ، بالا بردن نوک بینی ، کم شدن یا دیده نشدن لثه موقع خندیدن .

مدت زمان تاثیر بوتاکس

مدت زمان تاثیر در اشخاص تفاوت دارد و امکان دارد مدت آن چند هفته الی 10 ماه تغییر بیابد . قابل ذکر می باشد که از موقع تزریق بوتاکس ، تجزیه یافتن دارو آغاز می گردد و به همین علت به مرور زمان تاثیر آن کمتر می شود ، بنابراین منظور از زمان تاثیر بوتاکس فاصله مدت زمان تزریق تا زمان خاتمه یافتن آن و اثر دارو می باشد نه کم شدن دارو ، در واقع در پایان یک ماه تاثیر دارو از زمان آغاز آن کمتر است و بعد از 2 ماه تاثیر دارو به نسبت یک ماه بعد از تزریق کمتر می باشد . تکرار درمان بستگی به مدت تاثیر آن دارد ، در صورتی که تاثیر بوتاکس در فرد کوتاه باشد تزریق بوتاکس در فاصله های کوتاه تری انجام می شود و در مورد هایی که تاثیر دارو به مدت طولانی تری باقی می ماند فواصل تزریق کردن بوتاکس طولانی تر می شود . همچنین به دلیل این که عضلات فلج می شوند به مرور زمان لاغر تر می شوند به همین علت بعد از گذشت مدتی خصوصاً عضله های ظریفی مانند پیشانی اثر دارو طولانی تر می باشد .

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید