جراحی بینی

استئوتومی بینی

در عمل جراحی بینی ، با برداشتن قوز نمای رو به روی بینی پهن دیده می شود ، باید پهنای بینی باریک شود تا شکل نرمال خود را به دست آورد به همین منظور باید دیواره ی کناری استخوان بینی و زائده بالا رونده استخوان ماگزیلاری در کنار، توسط وسیله ای شکسته و قابل تحرک شود ، این کار در پزشکی (استئوتومی لترال) خارجی نام دارد و می توان به همراه و یا عدم همراه ، ( استئوتومی مدیال ) میانی صورت گیرد ..

جراحی بینی مردان

جراحی بینی مردان

در سال های اخیر تعداد متقاضیان مرد برای انجام جراحی بینی به شدت افزایش یافته است لذا به جراحی بینی مردان توجه ویژه ای می شود .در جراحی بینی مردان و زنان تفاوت های ظریفی وجود دارد . در مردان باید از برداشتن قسمت پشت بینی و ایجاد قوس به درون تا حد امكان خودداری شود و پشت بینی صاف ایجاد گردد زیرا در مردان نمای پشت بینی صاف زیباتر می باشد .

جراحي بيني

استفاده از عينك پس از جراحي بيني

به دليل اينكه در طول جراحي بيني استخوان هاي بيني شكسته مي شوند ، در نتيجه هر فشاري كه به كناره هاي بيني وارد شود منجر به جابجايي استخوان ها خواهد شد . افرادي كه استفاده از عينك پس از جراحي بيني باعث نگرانيشان شده ، بايستي بدانند در طول هفته ي اول كه اسپلينت بر روي بيني قرار دارد مي توانند بدون نگراني از عينك استفاده كنند لذا در اين مدت استفاده از عينك اثرات منفي بر روي بيني نخواهد گذاشت .

جراحی بینی

گرافت گذاری در رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی جزو شایع ترین و رایج ترین اعمال جراحی می باشد که با هدف داشتن ظاهری زیبا انجام می شود و علاوه بر ایجاد تناسب در خود بینی ارتباطی خوشایند بین بینی و دیگر اجزای صورت نیز بر قرار می کند .گرافت گذاری در رینوپلاستی گاهی انجام می شود که برای استحکام بخشیدن به اسکلت یا پر کردن فرو رفتگی ها یا به منظور اصلاح کجی بینی دارای کاربرد می باشند .

جراحی بینی باز و بسته

جراحی بینی باز و بسته

شاید یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان جراحی بینی را به خود مشغول می کند فهم تفاوت های موجود در بین روش های جراحی بینی باز و بسته و نحوه ی انجام هر یک از آن ها می باشد . این که در روش بسته چگونه می توان بینی را شکل داد و به علاوه مقایسه ی آن با روش باز از سوالات رایج درباره ی جراحی بینی می باشد که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول ساخته است . با وجود اینکه هم اکنون روش باز بیشتر مورد قبول است اما باز هم بعضی از جراحان اکثر عمل های جراحی بینی را با روش جراحی بسته انجام می دهند .

جراحی بینی

جراحی بینی

چه افرادی مناسب جراحی بینی هستند ؟

جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک در ناحیه صورت است که در جهان بخصوص در کشور عزیزمان بسیار رواج پیدا کرده است . با پیشرفت علم دیگر کمتر بینی وجود دارد که نتوان آن را با جراحی بینی درمان کرد و یا اینکه شکل ظاهری آن را تغییر داد. بهترین کاندیدای جراحی بینی واقعا چه کسانی هستند؟

استحمام بعد از جراحي بيني

استحمام بعد از جراحي بيني

يكي از مراقبت هاي پس از عمل بيني در زمان استحمام مي باشد . ممكن است استحمام بعد از جراحي بيني كمي مشكل باشد و با مراقب باشيد كه آسيبي به بيني وارد نشود . توصيه مي شود قبل از انجام جراحي بيني حمام كنيد كه حداقل تا دو روز به استحمام نياز نداشته باشيد . پس از انجام جراحي بيني بر روي بيني اسپلينت يا گچ بيني قرار مي گيرد كه هنگام استحمام بايد حواستان باشد اسپلينت

خونریزی بعد از جراحی بینی

خونریزی از بینی

با پیشرفت علم و تکنولوژی در علم پزشکی شاخه ای از جراحی ها به وجود آمد به نام جراحی های پلاستیک . جراحی زیبایی و یا بصورت کلی جراحی های پلاستیک در ابتدا با این هدف به وجود آمدند که اگر در بدن فرد نقص و عیبی وجود دارد که سبب از بین رفتن اعتماد به نفس و یا بروز مشکل و اختلال در فرایند زندگی آنها شود را برطرف کند و یا اینکه اگر بر اثر بروز حوادث آسیبی به فرد برسد بتوانند میزان صدمه وارد شده بر فرد را کاهش بدهند . اما متاسفانه این روزها جراحی های زیایی اغلب جهت افزایش زیبایی انجام می گیرند و حتی گاهی شاهد این می باشیم که افراد بدون داشتن عارضه و یا نقصی در چهره یا بدن خود دست به انجام این جراحی های پر خطر می زند .در جهان و به خصوص در ایران یکی از بالاترین آمار های جراحی زیبایی مربوط به جراحی زیبایی بینی می باشد .