سوالات جراحی بینی

سوالات جراحی بینی

معمولا افراد قبل از انجام هر کاری مایل می باشند تا اطلاعتی در مورد نحوه انجام آن و مزایا و معایب آن به دست آورند تا با اطلاعات و شناخت کامل دست به انجام آن بزنند . در مورد عمل جراحی بینی نیز به آن گونه می باشد .در این قسمت سوال های روتین جراحی بینی را ذکر می کنیم

جراحی بینی برای افرادی مناسب می باشد که دلایلی مانند انحراف بینی ، پولیپ بینی و مشکلاتی از این قبیل را دارا هستند که این نوع افراد بهترین کاندیدای جراحی بینی می باشند.

  • آیا جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی دارد ؟

معمولا از 18 سال به بالا اگر فرد و بیماری خاصی نداشته باشد ممنوعیتی ندارد و حتی در افراد سالمند سبب جوان تر شدن چهره آنها می شود

  • مدت زمان انجام عمل زیبایی بینی چقدر می باشد ؟

بین یک تا سه ساعت متغییر می باشد و بیشتر به تبحر جراح بینی بستگی دارد

  • مدت استراحت مورد نیاز بعد از عمل زیبایی بینی چه مقدار می باشد ؟

بین یک تا سه روز

  • بی حسی بهتر است یا بیهوشی ؟

از نظر جراح بینی فرقی ندارد و هر دو نتایج یکسان دارند اما در بعضی از شرایط خاص نظر خود بیمار نیز مهم می باشد .

  • بینی گوشتی و غضروفی کدام برای عمل مناسب تر می باشند ؟

بینی های غضروفی . زیرا که در عمل زیبایی بینی ، جراح بینی ، استخوان و غضروف را برش داده و شکل مورد نظر را ایجاد می کند اما در بینی گوشتی به دلیل ضخامت لایه پوستی و ساختار غضروفی ضعیف نمی شود ظرافت های لازم را ایجاد کرد و به همین دلیل جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی استخوانی ماندگاری زیادی نخواهد داشت .در واقع تنها بخشی که جراح بینی خیلی بر روی آن نمی تواند مانور بدهد همان قسمت گوشتی بینی است و تغییرات بیش از حد ممکن است صدمات جبران ناپذیری داشته باشد .

  • جراحی بینی به روش باز بهتر است یا بسته ؟

در جراحی بینی به روش باز بخیه های ریز در زیر بینی قرار دارد که بعد از مدتی اسکار آن کمرنگ می شود و در تمام بینی ها از آن می شود استفاده کرد اما جراحی بینی به روش بسته تمام بخیه ها در داخل است و فقط برای بینی های که مشکلات جزئی دارند کارا می باشد .

  • آیا نیاز مجدد به جراحی بینی می باشد ؟

معمولا در 10 درصد موارد به دلیل مشکلات پیش آمده در جراحی بینی اول و یا نارضایتی بیمار از شکل بدست آمده ، جراحی بینی دوم انجام می شود .

  • آیا کوچک شدن بینی دال بر زیبایی می باشد ؟

خیر . در عمل جراحی بینی ، بینی باید سایز متناسبی با سایر اجزاء صوت داشته باشد و کوچک شدن تا اندازه ای مناسب است که به سیستم تنفسی آسیب نرساند .

  • آیا می تواند همزمان پولیپ را با عمل زیبایی بینی انجام داد ؟

بله می توان .

  • بهترین زمان برای جراحی بینی مجدد کی می باشد ؟

6 ماه تا 1 سال بعد از عمل بینی اول

  • آیا می توان از دستگاه آندوسکوپی هم زمان استفاده کرد ؟

بله . زیرا سبب دید بهتر شده و مشکلات داخلی و تنفسی بعد از عمل زیبایی بینی کمتر می شود

مطالب مرتبط

جراحی بینی استخوانی, تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی, جراحی انحراف بینی, جراحی بینی کج, جراحی بینی شکسته, ویژگی بینی زیبا, جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید