ویژگی بینی زیبا

ویژگی بینی زیبا

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که یک بینی زیبا درای چه ویژه گی هایی می باشد یا بینی زیبا چگونه است، مشخصات بینی زیبا چیست ؟ آیا تعریف ثابتی از ویژگی بینی زیبا وجود دارد؟ بینی زیبا در هر فرد مختص همان فرد ویژگی خواهد داشت به طور مثال شخصی که صورت کشیده دارد ویژگی های بینی زیبا در آن با شخصی که صورت گرد دارد متفاوت می باشد با مراجعه به پزشک متخصص ، صورت شما آنالیز خواهد شد و با بررسی های دقیق و تناسب بینی با دیگر اجزای صورت بهترین ویژگی برای بینی، انتخاب خواهد شد. البته این نکته نیز فراموش نشود که معیار بینی زیبا در خانم ها و آقایان متفاوت می باشد. یک جراح بینی خوب باید مختصات عددی صورت را کامل بداند تا بتواند ایده آل ترین ویژه گی را برای بینی خلق کند. باید بیمارهدف خود را از انجام جراحی بینی بداند و جراح بینی خود را به درستی انتخاب کند . هدف از جراحی بینی این میباشد که علاوه براینکه نقایص و ایرادات بینی برطرف شود باید بر اساس ویژگی های زیبایی بینی مسیر تنفس که از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد مورد توجه قرار بگیرد.

ویژگی های بینی زیبا

بینی چون هم در مرکزیت قرار گرفته و هم یکی از اجزای برجسته صورت می باشد از چند زاویه دیده خواهد شد

  • از نمای روبرو : نمای چهره را از روبرو به پنج قسمت مساوی تقسیم میکنیم پهنایی که در بینی وجود خواهد داشت باید 1/5 کل صورت فرد باشد و جایگاه بینی در 1/5 صورت قرار گرفته باشد. یک معیار دیگر این می باشد که اندازه پهنای چشم هرچقدر که باشد پهنای پایه بینی نیز باید به آن مقدار باشد نکته دیگر اینکه اگر از گوشه داخلی چشم ها به موازات هم به سمت پایین کشیده شود مشخص کننده پهنای ایده آل بینی می باشد که در بین این دو خط باید قرار بگیرد .
  • از نمای نیم رخ : یک معیار بسیار خوب در زاویه نیم رخ این می باشد که ارتفاع بینی باید برابر با پهنای بینی باشد ، زویه ای که بین بینی و لب وجود دارد باید در بانوان 95 الی105 درجه و این زاویه در آقایان 90 تا 95 درجه باشد و همچنین زاویه پیشانی با بینی نیز مهم می باشد که اندازه آن باید بین 115 تا135 درجه باشد و یکی دیگر از زوایایی که بینی با آن در ارتباط میباشد رابطه بینی با کل صورت میباشد که این زاویه باید بین 30الی 40درجه باشد .
  • از نمای زیر : اگر بینی از این نما مشاهده شود باید بصورت مثلث متساوی الضلاع باشد و 2/3 از قسمت تحتانی بینی را باید سوراخ های بینی تشکیل داده باشد .

به غیر از این موارد معیار های زیبایی دیگری نیز وجود دارد که برای هر فرد متفاوت بوده و در آخر اگر بینی شما با هیچکدام از معیار ها مطابقت نداشت می توانید با مراجعه به جراح بینی از انجام یا انجام ندادن جراحی زیبایی بینی خود مطلع شوید

مطالب مرتبط

جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی گوشتی، تفاوت بینی استخوانی و گوشتی، جراحی انحراف بینی، جراحی بینی کج، جراحی بینی شکسته، جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید