جراحی پولیپ بینی

جراحی پولیپ بینی

یکی از جراحی های که بیشمار اتفاق می افتد جراحی بینی می باشد . افراد به دلایل مختلف ممکن است دست به عمل بینی بزنند . اغلب جراحی های شامل جراحی زیبایی بینی می باشد . اما علاوه بر زیبایی مشکلات دیگری نیز ممکن است سبب انجام جراحی بینی شوند . پولیپ بینی یکی از این مشکلات می باشد .

جراحی پولیپ چیست ؟

پولیپ بینی عارضه ای است در بینی افراد که راه های تنفسی را برای فرد مسدود می کند و سبب می شود تا مشکلات تنفسی برای فرد پیش بیاید .پولیپ بینی مانند توده هایی است که رنگ آنها یا خاکستری و یا بی رنگ می باشد . منشاء ایجاد پولیپ در بدن اغلب ترشحات سینوس ها و یا مخاط داخل بینی می باشد که به مرور زمان ایجاد می شود و ممکن است کم کم بزرگ شود .علت اینکه ترشحات سینوس و یا مخاط بینی به پولیپ بینی تبدیل می شوند وجود حسایت ها و آلرژی ها می باشد به همین دلیل درمان به موقع حساسیت و آلرژی از بروز پولیپ جلوگیری می کند . پولیپ بینی می تواند داخل یکی از سوراخ های بینی باشد و یا اینکه داخل هر دو باشد و گاهی ممکن است به حدی بزرگ شود که از طریق سوراخ های بینی دیده شود .اگر پولیپ ایجاد شده در داخل بینی کوچک باشد برای فرد مشکلی به همراه ندارد و نیاز به درمان ان و جراحی پولیپ بینی نمی باشد اما با بزرگ شدن پولیپ راه های تنفسی فرد مسدود میشود و خطر آفرین می شود به همین دلیل نیاز به جراحی پولیپ می باشد . در زمان عمل جراحی بینی حتما باید توجه کرد که علاوه بر برداشتن پولیپ بینی مخاط موجود در سینوس ها که عامل ایجاد کننده پولیپ است را نیز با آب نمک شستشو دهند در غیر این صورت سبب می شود تا پولیپ مجددا عود کند .عمل جراحی پولیپ توسط دستگاه آندوسکوپیک انجام می شود که وارد سوراخ بینی میشود و توسط دوربین همه چیز را به جراح بینی نشان می دهد و جراح بینی می تواند با ابزار بسیار ظریف از داخل سوراخ های بینی پولیپ از بین ببرد به همین دلیل از خونریزی و اسکار ناشی از آن خبری نیست و فرم ظاهری بینی فرد تغییری نمی کند . البته بعضی از افراد که خواهان انجام جراحی زیبایی بینی نیز هستند می توانند بصورت همزمان این دو عمل را انجام دهند .مدت زمان جراحی پولیپ بینی بسته به اندازه پولیپ متغیر بین 30 دقیقه تا 4 ساعت می تواند باشد و این جراحی بینی در طی بیهوشی کامل انجام می شود . افراد باید این نکته را حتما در نظر بگیرند که بعد از جراحی پولیپ بینی ممکن است مجدد دچار عود پولیپ شوند و جراحی پولیپ یک جراحی ماندگار نمی باشد .

مطالب مرتبط در سایت دکتر برتر

عمل بینی گوشتی، فرق بینی گوشتی و بینی استخوانی، جراحی انحراف بینی، عمل بینی کج، ویژگی بینی زیبا، جراحی شکستگی بینی، جراحی بینی با لیزر,قبل از جراحی بینی,افراد مناسب جراحی بینی,روش های جراحی بینی,انتخاب جراح بینی,جراحی بینی در دوران بارداری,نحوه چسب زدن بعد از جراحی بینی,ورزش بعد از جراحی بینی , اسپلینت بینی ,تامپون بینی,دوره نقاهت بینی,برگشت پذیری بینی گوشتی , جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید