چسب زدن بینی بعد از عمل

 چسب زدن  بینی بعد از عمل

بعد از جراحی زیبایی بینی سوالاتی مبنی بر چسب بینی بعد از عمل ، زمان لازم برای ماندن چسب روی بینی و یا چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی بینی چه اثراتی خواهد داشت و... بوجود می آید که در ادامه توضیح بیشتری خواهیم داد . دلیل اصلی چسب بر روی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی کاهش تورم بینی و همچنین شکل دهی ثابت به بینی می باشد . چسب زدن در دو هفته ول کمک بسیاری برای شکل دهی بینی و همچنین ثابت نگه داشتن شکل دلخواهی که جراح بینی بوجود آورده می باشد و بعد از دو هفته چسب زدن بیشتر برای کم شدن تورم بینی مورد استفاده قرار خواهد گرفت . زمانی که لازم است چسب بر روی بینی بماند متغییر می باشد و این زمان بین دو هفته الی دو ماه می باشد . به این دلیل متغیر می باشد که پوست بینی چه نوع پوستی می باشد . اگر پوست بینی ، پوستی نازک و شفاف باشد بعد از دو هفته میتوان دیگر چسب نزد اما اگر پوست بینی ، پوستی ضخیم باشد بهتر است که چسب بر روی بینی ببه مدت دو ماه بماند . این سوال شاید برای برخی از بیماران پیش بیاید که آیا مدت زمان چسب بر روی بینی طولانی تر باشد مشکلی برای بیمار ایجاد میکند؟ در جواب باید گفت چسب زدن در بینی های با پوست ضخیم و نازک متفاوت است در بینی های با پوست ضخیم حتی تا مدت 6 ماه چسب بر روی بینی می ماند و هیچ عارضه ای هم وجود نخواهد داشت اما در بینی هایی که دارای پوست نازک و ظریف هستند بهتر می باشد که زمان چسب بر روی بینی زیاد طولانی نباشد. در نحوه چسب زدن بینی باید دقت بسیاری نمود و نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که نوک بینی نباید زیر چسب برود . زمان تعویض چسب نیز نکته مهمی می باشد که باید رعایت شود بصورت معمول زمان تعویض چسب بینی باید هر 3الی 6 روز انجام شود حال اگر در مواقعی چسب بینی کثیف شده باشد و یا اینکه شل باشد باید زوتر عمل تعویض را انجام داد .توصیه می شود که تعویض چسب بینی را در هفته اول به عهده جراح بینی خود بگذارید و بعد از آموزش از سری های بعد خود این کار را انجام دهید. بهتر میباشد برای تعویض چسب بینی ابتدا ناحیه پوست بینی را با آب ولرم و صابون بشویید به این دلیل که چربی پوست از بین برود و بعد خشک شدن چسب بزنید. نکته ای که برای برداشتن چسب بینی مهم می باشد این است که چسب را با با دو دست خود بردارید به نحوی که با یک دست پوست بینی را نگه دارید و با دست دیگر چسب را از روی بینی بردارید البته این کار باید به آرامی و با دقت انجام شود . در مواقعی که هنگام برداشتن چسب پوست بینی همراه چسب از باف زیرین خود جدا شود باعث میشود که به مرور زمان بافت اضافه در یر پوست بوجود بیاید. در زمانی که چسب زدن بینی به انتهای خود نزدیک است بهتر است حداقل به مدت دو هفته شب ها چسب زده شود و روزها برداشته شود یا اینکه اینکار را یک روز در میان انجام دهید به دلیل اینکه اگر بصورت ناگهانی چسب از روی بینی برداشته بشود باعث ایجاد تورم در بینی می شود .

بهترین نوع چسب برای بینی

چسب میکروپور یکی از بهترین نوع چسب برای بینی می باشد به دلیل اینکه ضد حساسیت می باشد و دارای چسبندگی خوبی است . چسب های دیگری وجود دارند که به آنها چسب های شیشه ای میگویند اینگونه چسب ها باعث قرمزی و چرب شدن پوست می شود و به همین دلیل مصرف آن توصیه نمیشود فقط در برخی از موارد که بیمار مدت زمان کوتاهی می خواهد چسب بر روی بینی خود قرار دهد و یا اینکه بعد از جراحی بینی ، چربی پوست بینی کم شده باشد از این نوع چسب استفاده میشود .و اخرین نکته و سوالی که اکثر بیماران می پرسند این می باشد که آیا میتوانند به مدت یک یا دو روز چسب روی بینی نباشد؟ هیچ جای نگرانی وجود ندارد برخی از بیماران به دلیل اینکه می خواهند در یک مجلسی شرکت کنند و دوست ندارند چسب بینی بر روی بینی باشد هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت می توانند بعد از مراسم چسب بینی را دوباره بزنند.

مطالب مرتبط در سایت دکتر برتر

عمل بینی گوشتی، فرق بینی گوشتی و بینی استخوانی، جراحی انحراف بینی، عمل بینی کج، ویژگی بینی زیبا، جراحی شکستگی بینی، جراحی بینی با لیزر,قبل از جراحی بینی,افراد مناسب جراحی بینی,روش های جراحی بینی,انتخاب جراح بینی,جراحی بینی در دوران بارداری,نحوه چسب زدن بعد از جراحی بینی,ورزش بعد از جراحی بینی , اسپلینت بینی ,تامپون بینی,دوره نقاهت بینی,برگشت پذیری بینی گوشتی , جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید