تامپون بینی

تامپون بینی

یکی ازپرطرفدارترین جراحی های زیبایی مخصوصا در ایران جراحی زیبایی بینی می باشد که زیر شاخه ای از جراحی پلاستیک است در واقع .جراحی بینی می تواند به دلایل مختلف انجام شود . ممکن است شخص به سبب وجود دلایل و نواقص پزشکی صرفا جهت تغییر در شکل ظاهری بینی خود و یا داشتن هر دو دلیل دست به انجام جراحی زیبایی بینی بزند . معمولا عمل جراحی بینی به دو روش انجام می شود . روش اول روشی است که برش ها از داخل خورده می شود و بر روی قسمت های خارجی اثری از اسکار و یا بخیه بای نمی ماند و فقط پره های بینی در محل اتصال برش داده می شود .بخیه های به کار رفته در این روش از نوع جذبی می باشد . اما در روش دوم جراح بینی روی بینی فرد را تغیییر می دهد و برش ها و بخیه ها قابل رویت می باشد که به مرور از بین می رود . استفاده از هر روش بستگی به مشکل بینی و شکل و ترکیب بافت بینی دارد . در هر صورت بعد از عمل بینی به هر کدام از روش های ذکر شده جراح بینی مانند تمام جراحی ها و عمل های که در آن برش ایجاد می شود از پانسمان استفاده می کند تا از بروز مشکلاتی نظیر عفونت و خونریزی زیاد جلوگیری کند .در جراحی بینی نیز این اتفاق می افتد و جراح بینی برای حفظ ایمنی بافت بینی از پانسمان استفاده می کند. البته در این جراحی علاوه بر پانسمان برای فرم دهی و ثابت نگه داشتن بینی تا شکل مورد نظر را بصورت کامل به خود بگیرد از اتل استفاده می شود . بر روی بینی معمولا از ماده ای به نام اسپلینت استفاده می شود که حالت گچ گرفتگی دارد و در داخل بینی از ماده ای به نام تامپون استفاده می شود .

تامپون بینی چیست ؟

تامپون بینی نوار بلندی است از جنس گاز استریل که جراح بینی آن را به پماد تتراسیکلین آغشته می کند و در داخل بینی قرار می دهد تا از خونریزی جلوگیری شود . معمولا تامپون بینی تا یک هفته باید در داخل بینی باشد و نام دیگر تامپون مش یا فیتیله است .

مطالب مرتبط در سایت دکتر برتر

جراحی بینی استخوانی, تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی, جراحی انحراف بینی, جراحی بینی کج, جراحی بینی شکسته, ویژگی بینی زیبا, جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید