اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

جراحی بینی یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیک می شود که گاها برخی از این عمل ها جنبه درمان نیز دارد . یعنی بنا به دلایل مادرزادی یا بر اثر آسیب دیدن و یا ضربه خوردن بینی دچار شکستگی و انحراف میشود و یا حسایت ها بینی سبب می شود تا مخاط سینوس ها در بینی بصورت توده تجمع کرده و پولیپ بوجود بیاورد ، وجود این مشکلات باعث می شود که فرد دچار مشکلات تنفسی شود و حتی گاها اگر درمان نشود سبب ابتلا به بیماری های نظیر آسم شود به همین دلیل متخصص زیبایی عمل جراحی بینی را توصیه می کنند . در برخی از موارد فرد از جنبه زیبایی از بینی خود راضی نمی باشد و خواهان تغییر در حالت و فرم ظاهری بینی خود است ، در این صورت اگر بینی فرد از لحاظ پزشکی نیز دچار مشکل باشد مانند مشکلاتی که در بالا ذکر کردیم عمل درمان و جراحی زیبایی بینی هر دو بصورت همزمان انجام می شود اما در بعضی از مواقع فرد بدون داشتن هیچ عیب و نقصی در بینی خواهان جراحی زیبایی بینی می باشد و فقط تغییر فرم و شکل در بینی ایجاد می کنند ، قابل ذکر است که در این گونه جراحی ها ممکن است عواقب جبران ناپدیری برای فرد پیش بیاید مثلا ممکن است راه های تنفسی شخص دچار اختلال شود و فرد برای تنفس دچار مشکل شود .عمل بینی تحت بیهوشی انجام می شود . در هر حال بعد از انجام جراحی زیبایی بینی فرد مانند تمام جراحی هایی ها نیاز به پانسمان دارد تا از بروز عفونت و خونریزی جلوگیری شود در جراحی بینی علاوه بر پانسمان نیاز به اتل نیز می باشد تا فرم وحالت بینی را ثابت نگه دارد تا تغییری در آن ایجاد نشود .

اسپلینت بینی چیست؟

اسپلینت ترموپلاستیک ماده ایست از جنس پلاستیک که وقتی به آن حرارت داده شود شکل می گیرد و بر اثر سرما مانند گچ میشود. جراح بینی از اسپلینت بینی در جراحی بینی استفاده می کنند تا حالت گچ گرفتن برای بینی ایجاد شود و در اصل اتلی است برای محکم نگه داشتن بینی . معمولا جراح بینی بعد از یک هفته اسپلینت به کار رفته بر روی بینی را با آب شستشو می دهند تا از روی بینی جدا شود و بعد از آن ، از چسب های مخصوص برای ثابت نگه داشتن استفاده می کنند .این کار حتما باید در مطب و توسط جراح بینی انجام شود .

مطالب مرتبط در سایت دکتر برتر

جراحی بینی استخوانی, تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی, جراحی انحراف بینی, جراحی بینی کج, جراحی بینی شکسته, ویژگی بینی زیبا, جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید