مراقبت های بعد از زایمان سزارین

مراقبت های بعد از زایمان سزارین

مادر شدن یکی از زیبا ترین و بهترین دوران برای هر زنی به شمار می آید اما مشکلات پس از زایمان و همچنین درد در طول زایمان بسیاری از مادران را دچار بر آشفتگی کرده است تا برای کم کردن این درد ها به زایمان سزارین تن دهند . قبل از آن که به بحث مراقبت های بعد از زایمان سزارین بپردازیم بهتر است چگونگی این عمل را بدانید تا بهترین تصمیم را برای انجام آن بگیرید .

زایمان سزارین چیست ؟

زایمان سزارین نوعی عمل جراحی است که در آن با برش دادن بخشی از پوست شکم ، رحم باز شده و پس آن مادر را تحت بیهوشی قرار می دهند و یا از ناحیه کمر او ، تحت بی حسی قرار میدهند و پس از آن جنین را به دنیا می آورند . بعد از عمل جراحی سزارین و ترخیص مادر و فرزند مراقبت هایی در منزل باید انجام شود تا مادر به حالت اولیه قبل از عمل بازگردد .

مراقبت های بعد از زایمان سزارین :

تغذیه مادر بعد از زایمان : در روز های اول پس از زایمان توصیه می شود از غذاهای نفغ دار مانند ( میوه ی خام ، آب میوه ی خام ، حبوبات ، پلو و همچنین خورشت ) پرهیز کنید . پس از زایمان به دلیل کم تحرکی اکثر مادران دچار یبوست می شود با استفاده کردن از انجیر خشک ، آلو خشک و همچنین روغن زیتون این مشکل را برطرف می سازید . غذاهایی که بهتر است استفاده شود : ( کباب ، جوجه کباب ، گوشت و مرغ آب پز ، سبزیجات پخته شده و بخار پز مانند هویج و کدو ، سیب زمینی آب پز شده و همچنین کمپوت ها رقیق . کارهای سنگین به مدت 40 روز ممنوع می باشد . در صورت انجام ورزش ، از روز دهم به بعد شروع کنید توجه داشته باشید از ورزش های سبک شروع کنید . ضد عفونی کردن پانسمان یک نکته ی بسیار مهم است که با رعایت تمیزی آن از عفونت احتمالی می توانید کم کنید . با رعایت مراقبت های بعد از زایمان طبیعی روند تسریع بهبود را کاهش دهید .

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید