مراقبت های بعد زایمان طبیعی

مراقبت های بعد زایمان طبیعی

خطرناک ترین و مهم ترین مدت زمان پس از زیمان طبیعی ، 6 ساعته اولیه بعد از جراحی است که طی این بازه زمانی باید علائم حیاطی مادر از قبیل : دمای بدن ، فشار خون ، تنفس و همچنین نبض ، میزان خون ریزی باید کنترل شود . 6 هفته طول می کشد تا مادر به حالت اولیه قبل از زایمان باز گردد و به طور معمول تا چهل روز خون ریزی دیده می شود این مدت زمان بسته به نحوه ی زایمان و شرایط مادر در هر فردی متغیر می باشد ، در برخی از زنان کوتاه تر و در برخی دیگر نیز با داشتن شرایط بهتر این زمان کوتاه تر می شود .

. پس از به پایان رسیدن زایمان مادر و اطرافیانشان باید یک سری نکات درباره ی مراقبت های بعد زایمان طبیعی را بدانند و به آن عمل کنند . در ادامه ی مقاله به شما توضیح خواهیم داد این مراقبت ها باید چگونه باشد .

مراقبت های بعد زایمان طبیعی :

  • 10 روز پس از زایمان ، رفتن به متخصص زنان و تحت معاینه قرار گرفتن الزامی می باشد .
  • تمام علائم و نشانه هایی که بعد از زایمان برای شما به وجود آمده است را با متخصص در میان بگذارید .
  • پس از زایمان پیاده روی بهترین کار برای بهبود هر چه سریع تر و رسیدن به حالت اولیه است . ( 4 تا 10 دقیقه پیاده روی در روز کافی است ) .
  • احتمال بروز یبوست به دلیل کم تحرکی ، زیاد است به همین جهت برای جلوگیری از آن میزان مصرف میوه و غلات و همچنین غذاهای فیبر دار را افزایش دهید تا دفع مدفوع راحت تر انجام شود .
  • استحمام بعد از زایمان طبیعی درد های حاصل از بخیه و درد پهلو را کاهش می دهد . ( توجه داشته باشید محل بخیه و عمل باید تمیز خشک باشد تا احتمال عفونت در آن کم شود )
  • با رعایت مراقبت های بعد زایمان طبیعی روند بهبود را افزایش دهید .
جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید