نکاتی درباره ی زایمان سزارین

نکاتی درباره ی زایمان سزارین

اکثر زنان پس از زایمان دچار افسردگی بعد از بارداری می شود ، و احساس اندوه و غم بی دلیل زایمان یک امر طبیعی است که برای بیش تر خانم ها پیش می آید ، اما با این وجود در همه ی بانوان باردار روند زایمان یک سان نمی باشد ، چرا که عامل های متعددی ، مانند : عواملی هم چون ذاتی و اکتسابی مانند بعضی از بیماری ها می تواند سیر حاملگی را تغییر داده و باعث شوند زایمان به صورت غیرطبیعی انجام شود. برای آن که آمادگی لازم را در خصوص به وجود آمدن هر شرایطی داشته باشید بهتر است قبل از بارداری و یا در زمان بارداری مطالعه ایی درباره ی نوع زایمان خود داشته باشید تا پس از زایمان و در حین زایمان به مشکل بر نخورید . در این مقاله درباره ی زایمان طبیعی و نکاتی درباره ی زایمان طبیعی صحبت خواهیم کرد .

اقدامات قبل از بارداری

اقدامات قبل از بارداری

قبل از اقدام به بارداری انجام یک سری آزمایشات و چکاپ برای دانستن وضعیت بدنی ، سلامت بدن و همچنین میزان آمادگی برای داشتن فرزند ، مهم واقع شده است . برای آن که بارداری خوبی را پشت سر بگذارید بهتر است مقاله ی اقدامات قبل از بارداری را مطالعه کنید .

مراقبت های بعد از زایمان سزارین

مراقبت های بعد از زایمان سزارین

مادر شدن یکی از زیبا ترین و بهترین دوران برای هر زنی به شمار می آید اما مشکلات پس از زایمان و همچنین درد در طول زایمان بسیاری از مادران را دچار بر آشفتگی کرده است تا برای کم کردن این درد ها به زایمان سزارین تن دهند . قبل از آن که به بحث مراقبت های بعد از زایمان سزارین بپردازیم بهتر است چگونگی این عمل را بدانید تا بهترین تصمیم را برای انجام آن بگیرید .

زایمان طبیعی بدون درد

زایمان طبیعی بدون درد

در این مقاله به موضوع زایمان طبیعی بدون درد می پردازیم . موضوعی که برای اکثر خانم ها مسئله ای پر از ترس است ؛ چرا که از زایمان بدون درد اطلاعی ندارند در حالی که استفاده از این شیوه در کشورهای اروپایی و آمریکایی رشد بسیاری داشته است . قرن هاست که زایمان به دو طریق طبیعی و سزارین صورت می گیرد ، اما امروزه می توان با استفاده از روش هایی زایمانی انجام داد که مادر مشمول تحمل درد زیاد و طاقت فرسا نشود این روش زایمان طبیعی با بی حسی اپی دورال نام دارد .

مراقبت های بعد از زایمان

مراقبت های بعد زایمان طبیعی

اکثر زنان پس از زایمان دچار افسردگی بعد از بارداری می شود ، و احساس اندوه و غم بی دلیل می کنند . این حس معمولاً زود گذرا است و شدت آن در افراد مختلف متفاوت می باشد . اگر حس کردید این حالت برای مدت طولانی در شما وجود دارد بهتر است این جریان را با پزشک در میان بگذارید و برای آن راه حل مناسبی پیدا کنید . خانم ها پس از بارداری به دلایلات متفاوتی دچار یک ری مشکلات می شوند . برای رفع کردن این مشکلات بهتر است درباره ی مراقبت های بعد از زایمان اطلاعاتی کسب کنید و با رعایت کردن به نکات بسیاری از مشکلات احتمالی را کم کنید .

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی جزو جراحی های نوینی می باشد که از 20 تا 30 سال پیش رایج شده و مورد استفاده قرار می گیرد . روش لاپاراسکوپی درون بین می باشد که بدون نیاز به باز کردن شکم ، حفره داخل شکم و لگن به طور کامل نمایان می شود . به وسیله ی تلسکوپ همه چیز بزرگتر نشان داده شده و پزشک از دید بهتری برخوردار می شود و به بررسی داخل شکم می پردازد .در این روش پزشک قادر است تخمدان ها ، رحم و لوله ها را بررسی کند و در صورت وجود مشکل وارد عمل شود .

مراقبت های بعد زایمان طبیعی

مراقبت های بعد زایمان طبیعی

خطرناک ترین و مهم ترین مدت زمان پس از زیمان طبیعی ، 6 ساعته اولیه بعد از جراحی است که طی این بازه زمانی باید علائم حیاطی مادر از قبیل : دمای بدن ، فشار خون ، تنفس و همچنین نبض ، میزان خون ریزی باید کنترل شود . 6 هفته طول می کشد تا مادر به حالت اولیه قبل از زایمان باز گردد و به طور معمول تا چهل روز خون ریزی دیده می شود این مدت زمان بسته به نحوه ی زایمان و شرایط مادر در هر فردی متغیر می باشد ، در برخی از زنان کوتاه تر و در برخی دیگر نیز با داشتن شرایط بهتر این زمان کوتاه تر می شود .

چگونه واژن خود را بشوییم

چگونه واژن خود را بشوییم

یکی از دلایلی که اکثر خانم ها دچار عفونت در ناحیه تناسلی و به خصوص واژن خود می شوند ،عدم آگاهی از روش های شستشوی صحیح ناحیه واژن و چگونگی رعایت بهداشت زنان است . متاسفانه برخی از افرد به دلیل وسواس بالا و بیش از حدی که دارند فکر می کنند که داشتن تعداد بالای دفعات شستشو و یا اینکه شستشوی زیاد در زمان قاعدگی دلیلی است محکم بر بهداشت ناحیه تناسلی اما متاسفانه این دید کاملا غلط است و خود سرمنشاء بیشتر بیماری ها می باشد .