تزریق ژل به واژن

جوانسازی ناحیه تناسلی

تزریق ژل به واژن

برای درک بهتر جوانسازی ناحیه تناسلی زنان و تزریق ژل در واژن و جوانسازی واژن با تزریق ژل در ابتدا باید تزریق ژل را توضیح بدهیم . در واقع تزریق ژل فرآیندی می باشد که در آن برای از بین بردن پیری و کهولت در روی پوست و یا از بین بردن افتادگی های پوست از مواد پر کننده که توسط تزریق وارد پوست می شوند ، استفاده می شود . از روش تزریق ژل در نواحی مختلف بدن مانند لب ها ، گونه ها ، اطراف چشم و ناحیه تناسلی برای جوانسازی واژن استفاده می شود . در روش تزریق از انواع مواد و ژل هایی استفاده می شود که ما آنها را به سه دسته موقت ، نیمه موقت ودائمی تقسیم بندی می کنیم. در زیر به توضیحی راجع به هر یک از این مواد خواهیم داد :

مواد پرکننده موقت برای تزریق ژل به واژن

این مواد با گذشت زمان محدودی از تزریق خاصیت خود را از دست می دهند و نیاز به تزریق مجدد می باشد . این مواد بین 2 تا 12 ماه ماندگاری دارند .

  • کلاژن: ماده ای است طبیعی که خاصت توانمندی پوست را افزایش می دهد .
  • اسید هیالورونیک : ماده ای طبیعی که برای فرم دهی از ان استفاده می شود .
  • هیدروکسی آپادت کلسیم : ماده ای است سنگین تر از دو ماده قبلی که در قسمت ها عمقی تر تزریق میشود. این ماده بدلیل اینکه بافتی ان از استخوان بدن می باشد در بدن فرد موجب حساسیت نمی شود .

پرکننده های نیمه موقت برای تزریق ژل در واژن

مواد موجود دراین پرکننده ها پری متیل متاکریلات می باشد و برای نواحی عمیق استفاده میشود . این پرکننده توسط بافت بدن جذب نمی شود به همین سبب بهتر است تا از آنها در اطراف لب ها و چشم ها استفاده نشود .

پرکننده ها ی دائمی برای تزریق ژل به واژن

این مواد مورد تائید وزارت بهداشت نمی باشند و تشکیل شده از سیلیکون می باشند . ماندگارری آنها بیش از 5 سال می باشد .

همانطور که گفته شد از این مواد برای جوانسازی ناحیه تناسلی خانمها نیز استفاده می شود . در واقع ناحیه واژن در بدن خانم ها معمولا با گذر زمان واز بین رفتن چربی پوست و یا بعد از زایمان دچار افتادگی پوست و شلی می شود که می توان از تزریق ژل در ان استفاده کرد . در تزریق ژل به واژن متخصص همراه با تزریق از مواد بی حس کننده استفاده می کند تا درد کمتری برای فرد ایجاد شود . البته قابل ذکر می باشد که به دلیل ماندگاری کم ژل اغلب به جای ژل از چربی استفاده می کنند و این چربی را از اطراف شکم و یا پهلو تهیه می کنند .

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی از راه کارهای جوانسازی ناحیه تناسلی زنان می باشد . این تزریق ژل به سه صورت : مواد پرکننده موقت ، مواد پرکننده نیمه موقت و مواد پرکننده دائمی انجام میگیرد . در ادامه به بررسی موضوع " تزریق ژل به واژن " خواهیم پرداخت .  

تزریق چربی چیست؟

به طور کلی تزریق چربی به معنی برداشتن و جدا کردن چربی از یک ناحیه و انتقال دادن آن به ناحیه ای دیگر از بدن میباشد . در روش تزریق چربی لازم است از قسمت هایی که مقدار لازم چربی را دارا می باشند و همچنین دارای چربی های مناسبی نیز هستند را مورد استفاده قرار داد . جهت انجام این عمل نیاز به یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است تا چربی های لازم را از بدن بیرون بکشد و در کنار آن قابلیت تزریق مجدد این چربی ها را به ناحیه دلخواه بدن نیز داشته باشد .

جوانسازی ناحیه تناسلی :

جهت از بین بردن از بین بردن افتادگی های پوست و یا پیری و کهولت پوست از تزریق ژل استفاده می شود . مواد و ژل های استفاده شده در جوانسازی واژن به سه دسته تقسیم بندی می شود .

  • دسته اول موقت
  • دسته دوم نیمه موقت .
  • دسته سوم دائمی .

نجام جوانسازی با تزریق مواد به زیر پوست در ناحیه هایی که دچار این مشکلات میباشند صورت میگیرد . از این روش در نواحی مختلفی مانند: گونه ها ، لب ها ، اطراف چشم و ناحیه تناسلی جهت جوانسازی استفاده میشود

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده موقت :

مواد پرکننده موقت مدت زمان محدود و کمی خاصیت خود را حفظ می کند و به طور کلی پس از مدت کوتاهی خاصیت خود را نیز از دست می دهد . خاصیت ماندگاری این مواد بین 2 تا 12 ماه میباشد .

شرح مواد استفاده شده در تزریق ژل :

کلاژن: ماده ای طبیعی میباشد که باعث افزایش خاصیت توانمندی پوست میشود . اسید هیالورونیک: از این نوع ماده طبیعی جهت فرم دهی استفاده می شود. هیدروکسی آپادت کلسیم: این ماده در قسمت های عمقی تر تزریق می شود به عبارت دیگر سنگین تر از دو ماده قبلی میباشد

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده نیمه موقت :

مواد تشکیل دهنده پرکننده نیمه موقت "پری متیل متاکریلات" است . به علت اینکه این پرکننده ها در بدن جذب نمی شوند و همچنین برای نواحی عمیق استفاده می شوند ، در نتیجه توصیه میشود از این مواد در اطراف چشم و لب ها استفاده نشود .

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده دائمی :

مواد پرکننده دائمی از سیلیکون تشکیل شده است . این نوع مواد بیش از 5 سال ماندگاری دارند. و نکته قابل توجه اینکه این مواد ، مورد تائید وزارت بهداشت نمی باشد و استفاده از آن توصیه نمیشود . خانم ها اغلب به مرور زمان و از بین رفتن چربی پوست و یا پس از زایمان دچار افتادگی پوست و شلی خواهند شد . در نتیجه جهت درمان این مشکل می توان از تزریق ژل نیز استفاده نمود .

مطالب مرتبط دکتر برتر

سزارین ، پاپ اسمیر ، لاپاراسکوپی ، جراحی زیبایی واژن ، فواید زایمان طبیعی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی

دکتر فرشچی

پروتز سینه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید